Cheap Flights to Podgorica

Airline Companies Flying to Podgorica

Information About Podgorica

POPULATION 185,937

Airports in Podgorica

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Podgorica Airport

What You Need to Know About Podgorica

Podrogica, Türkiye vatandaşlarının vizesiz seyahat edebildiği bir kent ve Podgorica uçak biletleri oBilet’te.Podgorica Karadağ'ın başkenti, ayrıca resmi, ticari ve kültürel anlamda önemli şehri. Zeta, Moraca, Ribnica, Cijevna ve Sitnica nehirlerinin çevrelediği şehrin stratejik ve güzel bir konumu var, ancak maalesef ki büyük bir kısmı İkinci Dünya Savaşı sırasında tahrip edildi. Sonradan yenileme çalışmalarıyla birlikte Podgorica modern binalar ve yeşil alanların yanı sıra parklarıyla ünlü bir şehir haline geldi. Podgorica sadece modern bir şehir değil, aynı zamanda Karadağ'ın idari, siyasi, ekonomik, ticari, endüstriyel, bilimsel ve eğitsel-kültürel merkezi. Çok sayıda kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Podgorica’da Crnogorsko Narodno, Gradsko ve Dodest gibi birçok ünlü tiyatro var. Podgorica çevresindeki diğer kültürel ve tarihi anıtlar, Nemanjica Grad’ın tarihi kalıntıları, Sahat-kula Adzi-pasa Osmanagica, Doclea şehri, Stara Varos ve Vezirov kalıntıları. Podgorica, Karadağ’daki diğer turistik şehirlerle de bağlantısı iyi olan dört dörtlük bir ulaşım ağına sahip. İnanılmaz sayıda kuş ve bitki (bazıları çok nadir görülen endemik türler), sahip olduğu 40 adası ile Balkanlar’ın büyük gölü olan Skadar Gölü ya da diğer bilinen adıyla Skardarsko Milli Parkı’na hayran kalacaksınız. Adriyatik Denizi, Skadar Gölü boyunca, Bojana Nehri kıyısında ve Podgorica genelinde iklimi etkiliyor. Akdeniz iklimi etkilerinin görüldüğü Podgorica’da yazlar sıcak, kışlar ise hafif ve yağışlı geçiyor. Çok sayıda şifalı yer altı suları olan Podgorica’da Mora?a Nehri ve Ribnica Nehri özel bir değere ve doğal bir güzelliğe sahip ve sağlık turizminin de demirbaşları. Podgorica’da düzenlenen ünlü festivaller arasında Electronic Beats Kültür Festivali, Underhill Fest ve Festival of Tolerance (mayıs) bulunuyor.

Zeta Plain olarak adlandırılan Podgorica şehir merkezinin yaklaşık 11 kilometre güneyinde bulunan Podgorica Uluslararası Havalimanı, demiryolu ve otobüs istasyonlarının birbirine yakınlığı ile ulaşımla ilgili yolcularına da çeşitli imkanlar sunuyor. Öyle ki, havalimanına yürüme mesafesinde büyük bir tren istasyonu bulunuyor. Karadağ’daki iki havalimanından biri olmakla birlikte büyük uçakların iniş-kalkış yapabilmesi için ülkedeki uygun yer olan Zeta Ovası’na kurulmuştur. 2016 senesinin istatistiklerine göre 1 yılda toplam 900 bine yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Montenegro Havayolları ile Di Air’in ana havalimanı olan Podgorica Havalimanı’na direkt seferleri bulunan tek yerli hava yolu şirketi, Türk Hava Yolları ve düzenli olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Podgorica’ya sefer düzenliyor. Aktarmasız olarak gidebileceğiniz havalimanına Türk Hava Yolları bileti alarak sadece 1 saat 50 dakikada varabilirsiniz. Aktarmalı olarak da Montenegro Airlines ile ortak seferi bulunan AtlasGlobal’i tercih edebilirsiniz.

Hem doğrudan hem de aktarmalı seferleri olan Türk Hava Yolları ve AtlasGlobal biletlerini araştırırken oBilet’in sunduğu imkanlardan faydalanabilir ve bu sayede bütçenize uygun bir Podgorica uçak bileti bulabilirsiniz. Havalimanına yapacağınız ulaşımda sadece oBilet’e özel kampanyaları da takip etmeyi unutmayın!

Favorite Flight Destination 2 of obilet Users

Podgorica Hotels

flight