Cheap Flights to Spain

Airline Companies Flying to Spain

Information About Spain

PHONE CODE 0 34
POPULATION 4,650,000

Popular Airports in Spain

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Santiago Airport
Valencia Airport
Moron Ab Airport 0 km Taxi, Bus
Sevilla Airport 0 km Taxi, Bus
Murcia San Javier Airport 0 km Taxi, Bus
Melilla Airport 0 km Taxi, Bus
Malaga Airport 0 km Taxi, Bus
Granada Airport 0 km Taxi, Bus
Ciudad Real Central Airport 0 km Taxi, Bus
Almeria Airport 0 km Taxi, Bus
Alicante Airport 0 km Taxi, Bus
Zaragoza Ab Airport 0 km Taxi, Bus
Valladolid Airport 0 km Taxi, Bus
Santander Airport 0 km Taxi, Bus
San Sebastian Airport 0 km Taxi, Bus
Salamanca Airport 0 km Taxi, Bus
Pamplona Airport 0 km Taxi, Bus
Barajas Airport
Torrejon Airport
Lleida-Alguaire Airport 0 km Taxi, Bus
Leon Airport 0 km Taxi, Bus
Huesca-Pirineos Airport 0 km Taxi, Bus
Burgos Airport 0 km Taxi, Bus
Bilbao Airport
Barselona Airport
Ceuta Heliport Airport 0 km Taxi, Bus
Fuerteventura Airport 0 km Taxi, Bus
Hierro Airport 0 km Taxi, Bus
La Palma Airport 0 km Taxi, Bus
Gran Canaria Airport 0 km Taxi, Bus
Tenerife Sur Airport 0 km Taxi, Bus
Tenerife Norte Airport 0 km Taxi, Bus
Asturias Airport 0 km Taxi, Bus
Talavera La Real Airport 0 km Taxi, Bus
A Coruna Airport 0 km Taxi, Bus
Girona Airport 0 km Taxi, Bus
Ibiza Airport 0 km Taxi, Bus
Menorca Airport 0 km Taxi, Bus
Reus Airport 0 km Taxi, Bus
Seo De Urgel Airport 0 km Taxi, Bus
Vigo Airport 0 km Taxi, Bus
Sabadell Airport 0 km Taxi, Bus
Son Sant Joan Airport 0 km Taxi, Bus
Logrono-Agoncillo Airport 0 km Taxi, Bus
Los Llanos Airport 0 km Taxi, Bus
Algeciras Airport 0 km Taxi, Bus
Ciudad Real City Airport 0 km Taxi, Bus

What You Need to Know About Spain

İspanya, güneybatı Avrupa'da konumlanan İber Yarımadası'nda, Fransa ve Andorra'nın güneyinde ve Portekiz'in ise doğusunda yer alıyor. Atlantik Okyanusu’nun bir parçası olan Biscay Körfezi ve Akdeniz’e kıyısı olan İspanya'nın başkenti ve büyük şehri ise Madrid. İber Yarımadası'nın %85'ini kapsayan İspanya, Cebelitarık Boğazı'nın 16 km güneyinde bulunuyor. İspanya’daki başlıca nehirler kuzeydoğudaki Ebro, orta bölgedeki Tajo ve güneydeki Guadalquivir. İspanya'nın doğu kıyısı olan Balear Adaları ve bunların büyüğü Mayorka, ülkenin turistik bölgelerinden. İspanya’nın başkent dışında diğer önemli şehirleri, Barselona, Sevilla, Granada, Bilbao, Valensiya, Malaga, San Sebastian, Cordoba, Toledo ve Marbella. Barselona’da sanatçı ve mimar Gaudi'nin görkemli binalarını keşfedin. İspanya ile Fransa arasındaki Pireneler’e gidin ve tırmanış yapın. Valensiya’daki Bilimler Müzesi kompleksini ve Eski Kent’i gezin. Endülüs’ün Granada kentinde zamanda yolculuğa çıkın. Hristiyanların, Yahudilerin ve Müslümanların birlikte yaşadığı İspanya’da kültürel ve etnik çeşitlilik, müzik, dans, yemek ve daha birçok şeye yansıyor. Geleneksel İspanyol mutfağının temelini envaiçeşit ekmek, baklagiller (nohut, fasulye, mercimek), pirinç, sebze, domuz, kuzu ve dana eti, yumurta, fıstık ve üzüm oluşturuyor. İspanya’da çok tüketilen besinler ise Akdeniz yemekleri başta olmak üzere meyve, sebze, fasulye, makarna, pirinç, zeytinyağı, sarımsak, balık, peynir ve şarap. İspanya Flamenko dansıyla ünlü bir ülke. Endülüs'teki birçok kasaba ve köyde insanlar özel etkinlik ve festival günlerinde Flamenko dansı yapıyor. iyi flamenko dansçılarının bazılarının İspanyolcada gitanoslar (Romanlar) olduğu söyleniyor. Valensiya kentinin batısında gerçekleşen Tomatina Festivali ve Pamplona Kasabası’nda düzenlenen Boğaların Koşusu etkinliği tüm dünyanın gözde etkinliklerinden. İspanya’da gezilecek başlıca yerler, La Sagrada Familia, El Hamra Sarayı, Park Güell, Kurtuba Camii, Casa Mila, Prado Müzesi, Barri Gotic, Casa Batllo, La Rambla, Costa del Sol, Madrid Kraliyet Sarayı, Sevilla Katedrali, Alcazar, Montserrat, Katalan Müzik Sarayı ve Sevilla Katedrali.

Türk vatandaşlarının Schengen vizesi alarak seyahat edebileceği İspanya’nın başkenti Madrid’de yer alan Adolfo Suarez Madrid-Barajas, ülkenin işlek havalimanı. Türkiye’nin İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından Adolfo Suarez Madrid-Barajas Havalimanı’na direkt olarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İspanya uçak biletinizi Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları gibi firmalardan alabileceğiniz gibi Wizz Air, Ryanair, Lufthansa, KLM, Iberia, easyJet, Air Europa gibi yabancı hava yolu firmalarından birini de tercih edebilirsiniz. İspanya’daki diğer popüler havalimanları, Barcelona-El Prat, Palma De Mallorca, Malaga-Costa Del Sol, Alicante-Elche ve Gran Canaria Havalimanı.

Onlarca hava yolu firmasının uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp birini seçtikten sonra İspanya uçak biletinizi online olarak hızlı bir şekilde satın alma imkanı sunan oBilet ile çok daha ekonomik seyahat edebilirsiniz. İspanya’nın Madrid, Barselona, Ibiza, Granada vb. şehirlerine aktarmalı ya da aktarmasız ulaşmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken, İspanya uçak biletinizi almadan önce erken rezervasyon kampanyalarını ve sezonluk promosyonları takip etmek.

flight