Bus Tickets to Zile

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Zile

POPULATION 56,727
LAND AREA 1,480 km²
CITY Tokat
PHONE CODE 0 356
LICENSE PLATE CODE 60
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Zile Bus Ticket

Zile, Tokat’ın ilçelerinden bir tanesidir. Sezar’ın “Geldim, gördüm, yendim” deyişini söylediği yerdir. Bu az insan tarafından bilinse de ilçeyi önemli kılan bir özelliktir. Zile otobüs bileti satın alma işlemlerinizi obilet.com üzerinden halledebilirsiniz.

Zile otobüs seferleri çoğunlukla yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden detaylı şekilde görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Böylece kendinize en uygun olan firmadan Zile otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Zile’de nereler gezilir?

Zile’de tarihi açıdan oldukça önemli eserlere ev sahipliği yapmaktadır. İlçe merkezinden biraz uzakta bulunan Maşat Köyü’ndeki Maşat Höyük mutlaka görülmesi gereken tarihi bir yapıdır.

Zile Kalesi oldukça önemli bir tarihi yapıdır. Kalenin içinde bir mağara da bulunmaktadır. Mağara ile kalenin bulunduğu alanda yer alan saat kulesi, surlar, zindanlar, yer altı tünelleri, Roma tiyatrosu ve Pontus mezarını da görmeyi ihmal etmemelisiniz.

Zile’de ne yenir?

Tokat’ın zengin mutfağından çıkan lezzetli yemekleri bol bol yiyebilirsiniz. Özellikle Tokat kebabını yemeyi ihmal etmemelisiniz. Ayrıca ilçede pekmez de pek meşhurdur; hem yiyin hem de satın alın.

Zile’de nerede kalınır?

Zile küçük bir ilçe olduğundan konaklama seçenekleri de kısıtlıdır. Var olan tesisler ise; birkaç küçük otel ya da öğretmenevidir. Dilediğinizde konaklayabilirsiniz.

Zile, tarih temalı gezileri seven herkesin ilgisini çekebilecek özel bir yerdir. Mutlaka gidip yapıları keşfetmelisiniz. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi alıp yola çıkabilirsiniz.

Bus Stations in Zile

Zile Otogarı Bahçelievler, Müftü Arif Kılıç Cd., 60400 Zile/Tokat

Popular Bus Trips Departing From
Zile

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Zile

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus