Bus Tickets to Cekerek

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Cekerek

POPULATION 20,857
LAND AREA 790 km²
CITY Yozgat
PHONE CODE 0 354
LICENSE PLATE CODE 66
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Cekerek Bus Ticket

Çekerek, Yozgat’ın özel ilçelerinden biridir. Sahip olduğu birkaç tarihi yapıyla görülmesi gereken bir yerdir. Çekerek otobüs bileti bulmak için obilet.com üzerinden otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Çekerek otobüs seferleri çoğunlukla yerel kökenli seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların arasında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilir, kendinize en uygun olan firmayı seçip Çekerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Çekerek’te nereler gezilir?

Çekerek’i özel yapan ve rivayetlerle anlatılan bir yapı vardır: Kızlar Kayası. Çekerek Irmağı ile Süreyya Bey Barajıyla aynı bölgede bulunan bir yapıdır. Su sarnıcı ve sivri bir kayanın üzerinden ırmağa inilen yerde konumlanmış olan Kızlar Kayası’na aşağı inerek varılmaktadır. Bu yapı, Çekerek’e gelmek için tek ve yeterli bir sebeptir. Ayrıca, Kızlar Kayası’nın hemen karşısında bulunan Şato isimli parkı da mutlaka görmelisiniz.

Çekerek’te ne yenir?

Yozgat böreği, helle, gebol, arabaşı, incir uyutması, çullama, mayalı bazlama, pezzik cacığı, bulgur pilavı, desti kebabı, patatesli Yerköy çorbası ve bezdirme gibi yöresel lezzetlerden mutlaka ama mutlaka tatmalısınız.

Çekerek’te nerede konaklanır?

Çekerek, günü birlik gezmeye gidilebilecek bir yerdir. Herhangi bir konaklama imkanı bulunmamaktadır.

Rivayetiyle insanı büyüleyen Kızlar Kayası için Çekerek’i mutlaka görmelisiniz. Obilet.com üzerinden otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Cekerek

Operating Carriers Based in Cekerek

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Cekerek

Popular Bus Trips Departing From
Cekerek

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Cekerek

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus