Bus Tickets to Uzunkopru

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Uzunkopru

POPULATION 63,193
LAND AREA 1,185 km²
CITY Edirne
PHONE CODE 0 284
LICENSE PLATE CODE 22
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Uzunkopru Bus Ticket

Uzunköprü, ülkemizin batı ucunda bulunan güzel Edirne’nin en özel yerlerinden biridir. Burası, Osmanlı’nın Rumeli’deki ilk yerleşim yeri olduğu için tarihi açıdan özel bir değere sahiptir. Bu özel yeri görmek için obilet.com üzerinden Uzunköprü otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Uzunköprü otobüs seferleri, daha çok yerel firmalar tarafından yapılmaktadır. Obilet.com üzerinden bu firmaların her birini detaylı şekilde görebilirsiniz. Tüm firmalar arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece aralarından kendinize en uygun gelen firmayı seçerek Uzunköprü otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Uzunköprü’de nereler gezilir?

Tarihi açıdan önem taşıyan Uzunköprü, küçük ama keyifli bir yerdir. Edirne’ye yolunuz düşerse mutlaka buraya da uğramanız tavsiye edilir.

Uzunköprü’nün olduğu alan tarihi açıdan oldukça önemli bir yerdir. Osmanlı ordusunun toplanma yeri olan bu ilçede görmeniz gereken en önemli yapı Ergene Köprüsü’dür. Ergene Köprüsü dünyanın en uzun taş köprüsü olma özelliğini taşımaktadır.

Tek minareli ve tek çatılı Muradiye Camisi’nin de bulunduğu II. Murat Külliyesi’ni de mutlaka görmelisiniz. Külliye içerisinde ayrıca Çifte Hamam da bulunmaktadır.

Türkiye’de demokrasi yönetiminin başladığı yıllarda, bu durumu sembol etmek için inşa edilmiş olan Demokrasi Anıtı da görülmesi gereken bir yapıdır. Bu anıtın altında bulunan Hürriyet Çeşmesi de önemli bir yapıdır.

Çanakkale Savaşı’nda önemli bir ulaşım ağı olarak kullanılan tarihi Uzunköprü Tren İstasyonu’nu da muhakkak görmelisiniz.

Uzunköprü’de neler yenir?

Uzunköprü’de, Edirne’nin diğer ilçeleriyle aynı lezzetler olmasının yanı sıra, buraya özgü lezzetler de vardır. Ördek eti, ilçenin en meşhur yemeğidir. Ördek etiyle yapılan akıtmayı mutlaka yemelisiniz. Bunun yanı sıra; mamzana, pazlama, köfte, yağlı kurabiye ve işkembe çorbası meşhurdur.

Ayrıca; Yeniköy şarabı, Kırkavak Köyü kavunu ve peynir tatlısından da tatmadan dönmemelisiniz.

Uzunköprü’de nerede kalınır?

Uzunköprü’de konaklayabileceğiniz 1-2 adet tesis bulunmaktadır. Bunun dışında, çevre ilçelerde bulunan otellerde konaklayabilirsiniz. Edirne’nin merkezinde kalıp buraya günü birlik geziye de gelebilirsiniz.

Tarihi açıdan önem taşıyan bu küçük ve sıcak yerin tadını çıkarmalısınız. Bu yüzden en kısa zamanda obilet.com üzerinde Uzunköprü otobüs bileti satın alıp seyahate çıkabilirsiniz.

Bus Stations in Uzunkopru

Uzunköprü Otogarı Muradiye Cami, 22300 Uzunköprü/Edirne

Popular Bus Trips Departing From
Uzunkopru

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Uzunkopru

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Uzunkopru Hotels

bus