Bus Tickets to Tasucu

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Tasucu

CITY Mersin
PHONE CODE 0 324
LICENSE PLATE CODE 33
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Tasucu Bus Ticket

Mersin ilinin Silifke ilçesine bağlı bir mahalle olan Taşucu, turizm açısından oldukça gelişmiş bir sahil kasabası olarak misafirlerini ağırlıyor. Şehir merkezine 107 km, ilçe merkezine ise 10 km uzaklıkta bulunan Taşucu, Mersin ilinin en popüler tatil beldelerinden biri olarak geçiyor. Şehrin en büyük ikinci limanı da Taşucu’nda bulunuyor.

Taşucu’na ulaşmak için öncelikle Taşucu Otobüs Terminali’ne varmanız gerekiyor. Otogardan şehir merkezine ve Taşucu’na ulaşabilmenizi sağlayan otobüs hatları bulmak da mümkün. Güney Akdeniz Seyahat ve Şimşek Seyahat firmaları ise en sık tercih edilen Taşucu otobüs firmaları arasında bulunuyor.

Taşucu’nda Gezilecek Yerler

Tarihi kalıntılar ve doğal güzelliklerin bir arada bulunduğu Taşucu, bir liman bölgesi olmasının yanı sıra deniz tatili yapmak isteyenler için de oldukça keyifli bir lokasyon. Kültür veya deniz tatili için uygun olan bu bölgeyi ziyaret etmek için Taşucu otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Bölgedeki birbirinden güzel gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Taşucu Atatürk Evi: Taşucu sahilinde bulunan ev, Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin özellikleri ile doğru orantılı olarak inşa edilerek, 2005 yılından itibaren ziyaretçilerini ağırlıyor.
 • Taşucu Limanı: Beldenin en büyük ikinci limanı olma özelliği taşıyan Taşucu Limanı, çoğunlukla küçük yük gemilerini ve yolcu feribotlarını ağırlıyor.
 • Aya Tekla Yeraltı Kilisesi: Tarihi bir yer altı kilisesi olan bu yapı, Hristiyanlığı yaymak isteyen ilk kadın azizelerden Aya Tekla’nın yaşadığı mağara olarak biliniyor.
 • Arslan Eyce Amphora Müzesi: Türkiye’de kurulan ilk amphora müzesi olma özelliği taşıyan bu müze; Taşucu, Mersin ve Antalya’daki balıkçıların avlarına takılan amphoralara ev sahipliği yapıyor.
 • Akçakıl Koyu: Beldeye 4 km uzaklıkta bulunan koy, tertemiz denizinin yanı sıra sessiz ve sakin atmosferiyle de dikkat çekiyor. Aynı zamanda kamp bölgesi olarak da kullanılan bu koya ulaşmak için şehir içi otobüs hatlarını kullanmak da mümkün.
 • Mylai Ören Yeri: Bölge halkının Manastır diye isimlendirdiği ören yerinde Roma ve erken Bizans dönemlerine ait bazı kalıntılar bulunuyor.

Taşucu’nda Ne Yenir?

Doğu Akdeniz Bölgesi’nin yemek kültürünün tüm etkilerini taşıyan Taşucu’nda; et, bulgur yemekleri ve kebap türleri sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bölgenin kendine has yemeklerini tatmak ve bir kültür yolculuğuna çıkmak için Taşucu otobüs seferlerini inceleyebilirsiniz. Taşucu’nda deneyebileceğiniz yöresel ve ünlü tatları şöyle sıralayabiliriz:

 • Balık Izgarası
 • Balık Tütsüsü
 • İçli Köfte
 • Mahluta
 • Babagannuş
 • Tantuni
 • Silifke Yoğurdu
 • Cezerye
 • Kerebiç

Taşucu’nda Nerede Kalınır?

Taşucu’nda konaklama yapabileceğiniz çeşitli alternatifler bulunuyor. Bir liman bölgesi olması sayesinde denize sıfır otel seçenekleri de bulmak mümkün. Bu tesislere ek olarak butik ve apart oteller de misafirleri için konforlu ve keyifli bir tatil imkanı sunuyor. Doğal güzelliklerin, kültürün ve tarihin iç içe geçtiği bu bölgeyi ziyaret etmek; tertemiz denizinde ve sakin plajlarında tatil yapabilmek için Taşucu otobüs fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Bus Stations in Tasucu

Popular Bus Trips Departing From
Tasucu

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Tasucu

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Tasucu Hotels

bus