Bus Tickets to Sereflikochisar

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Sereflikochisar

POPULATION 33,729
LAND AREA 2,155 km²
CITY Ankara
PHONE CODE 0 312
LICENSE PLATE CODE 06
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Sereflikochisar Bus Ticket

Eski adı Koçhisar olan, Ankara’nın bir ilçesi. 1891 yılında Konya’ya bağlı olan Koçhisar, Çanakkale’de verdiği şehitler sonrası Mustafa Kemal Atatürk ve TBMM tarafından “Şerefli” unvanını alıp, 1990 yılında Ankara’nın ilçesi olduğu görülüyor.

Ankara’nın il merkezine en uzak ilçesi olarak bilinen bu bölgenin, Şereflikoçhisar otobüs seferleri ile merkeze ulaşımı mümkün. Ankara il merkezine yaklaşık 145 km uzakta yer alıyor. Bölgeye ulaşımda Metro Turizm ve Süha Turizm otobüs firmaları tercih ediliyor.

Şereflikoçhisar’da Gezilecek Yerler

Şereflikoçhisar’da gezip görülmeye değer birçok uğrak noktası bulunuyor. Tarihi bölgelerin yanında, ilçede doğal güzelliği ile büyüleyen Tuz Gölü gibi yerler de bulunuyor. Özellikle tarihi öneme sahip bölgelerden biri olan ilçeye, Ankara’dan Şereflikoçhisar otobüs firmaları aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

  • Tuz Gölü: Ankara’nın dikkat çeken turistik bölgesi olmasının yanında tuz kaynağı olarak kullanılan bir göl. Gölün eşsiz manzarası eşliğinde fotoğraf çektirip hoş bir anı edinebilirsiniz.
  • Hacı Enbiya Türbesi: Ankara’da yer alan ve her yıl çok fazla kişinin ziyarete geldiği bir türbe.
  • Koçhisar Kalesi: Şereflikoçhisar’ın doğusunda yer alan kale, yüksek bir tepede yer alıyor. Osmanlı Devleti’nin hakimiyetinden önce bölgede iki kale olduğu, Fatih Sultan Mehmet’in bu kalelerden birisini yıktırdığı söyleniyor. Kalenin tarihi yapısı korunmaya çalışarak restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Şereflikoçhisar’da Ne Yenir?

Şereflikoçhisar otobüs bilet fiyatları, her bütçeye uygun seçenekleri ile ilçeye ulaşımı kolaylaştırıyor. Şereflikoçhisar uçak bileti seçenekleri ile Ankara’dan ilçeye ulaşım oldukça kolay. Şereflikoçhisar uçak bileti direkt ilçeye ulaşım sağlamadığından Ankara’dan otobüs seferleri ile ulaşım seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda ilçede yer alan apartlarda, otel ve pansiyonlarda rahat bir şekilde konaklayabilirsiniz. Bütçenize göre lüks ve konforlu konaklama seçeneklerini de tercih edebilirsiniz.

Bus Stations in Sereflikochisar

Şereflikoçhisar Otogarı Hacıenbiya, Mimar Sinan Cd. No:1, 06950 Şereflikoçhisar/Ankara

Popular Bus Trips Arriving At Sereflikochisar

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Sereflikochisar Hotels

bus