Bus Tickets to Payas

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Payas

POPULATION 40,434
LAND AREA 157 km²
CITY Hatay
PHONE CODE 0 326
LICENSE PLATE CODE 31
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Payas Bus Ticket

Hatay’ın bir ilçesi olan Payas, Hatay’ın Dörtyol ilçesine bağlı olması ile de biliniyor. Payas ilçesinin yaklaşık nüfusu 43.647. Payas ilçesi, Hatay merkeze yaklaşık 83 km uzaklıkta konumlanıyor.

Payas otobüs bileti seçiminizi yaparak Payas’ı ziyarete gelebilirsiniz. Otobüs yolculuğunuzdan sonra otogarda bulunuyorsunuz. Otogar çevresinde ulaşım için birçok türde otobüs ve metrolar bulunuyor. Payas otobüs firmaları; Jet Turizm, Metro turizm gibi firmalar olarak biliniyor.

Payas’da Gezilecek Yerler

Günümüze kadar korunabilmiş tarihi yapılar barındıran Payas’a yolunuz düşerse görmeniz gereken yerleri bazı Payas otobüs seferleri gezdiriyor. Bu mekanlar aşağıdaki gibi listeleniyor:

  • Payas Kalesi: Bu kaleyi kimlerin yaptığı bilinmiyor. Ancak Haçlılar tarafından inşa edildiğine rivayet ediliyor.
  • Cin Kulesi: Cenevizler ya da Bizanslar tarafından inşa edilmiş olan bu kule ziyaretçilerini bekliyor.
  • Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi: Payas’ın önemli tarihi mekanları arasında yer alıyor. Payas ziyaretinizde mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Payas’da Ne Yenir?

Hatay uçuşlarınızdan sonra bölge merkezinde ve çevresindeki restoranlarda tadabileceğiniz lezzetler aşağıdaki gibi şekilleniyor:

  • Tepsi Kebabı: Ana malzemeleri; kıyma, biber, domates ve soğandan oluşan bu kebap Hatay’ın yöresel yemekleri arasında yer alıyor.
  • Belen Tava: Bu yemek; kuzu eti, biber ve tereyağından oluşuyor. Hatay merkezlerindeki restoranlarda kolayca tadabilirsiniz.
  • Firik Pilavı: Bulgur, firik ve nohutun birleşmesiyle tadı damağınızda kalacak bir lezzet oluşuyor.

Payas’da Nerede Kalınır?

Payas ilçesi konumu nedeniyle bölge ve çevresinde birçok otel çeşidi bulunuyor. Bütçenize uygun olanı seçerek butik, apart ya da 5 yıldızlı otelin sunduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Payas otobüs bileti fiyatlarına bakabilir ve otel rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. İsterseniz bir diğer alternatif olarak Hatay uçak biletini tercih edebilir ve konforlu bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Bus Stations in Payas

Popular Bus Trips Departing From
Payas

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Payas

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus