Ucuz Tekirdağ Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Tekirdağ Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Tekirdağ Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Tekirdağ Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 282
PLAKA KODU 59
YÜZ ÖLÇÜMÜ 6.342km2
NÜFUS 874.475

Tekirdağ Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Tekirdağ Çorlu Havalimanı 13 km Taksi, Otobüs

Tekirdağ Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Marmara bölgesinde bulunan Tekirdağ’ın doğusunda İstanbul, güneyinde Marmara Denizi ve Çanakkale, batısında Edirne, kuzeyinde Kırklareli ve kuzeydoğusunda Karadeniz bulunmaktadır. Trakya coğrafyasının önemli kentlerinden bir tanesidir. Şehrin ekonomik hayatında tarım ve sanayi önemli yer tutmaktadır. Çorlu’da deri sektörü oldukça gelişmiştir. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluşuyla şehrin gelişme hızı daha da oldukça artmıştır.

Şehrin gezilip görülecek yerlerinden olan ve döneminde kervansaray ile imaret olarak kullanılan Rüstem Paşa Külliyesi içinde camii, hamam, bedesten, medrese ve kitaplık bulunmaktadır. Şehirde bulunan ve Macar Bağımsızlık Hareketi’nin önderi II.French Rakoczi’nin kaldığı ev olan Rakoczi müzesi Türk misafirperverlik örneğidir. Namık Kemal'in 1840 yılında doğduğu evde ise etnografik eşyalar ve şair hakkında yazılmış eserler sergilenmektedir. Şehrin sahil kıyılarındaki Marmara Ereğlisi ve Şarköy antik yerleşim alanlarında arkeolojik kazı çalışmaları yürütülmektedir.

Şehir Avrupa’ya geçiş noktasında bulunduğundan Tekirdağ mutfağı da balkanlardan gelen göçten oldukça etkilenmiştir. Tekirdağ köftesi, peynir helvası, umaç çorbası, cizleme, akıtma sadece lezzetlerinden bir kaçıdır. Yörede kilim, çul, çuval, heybe ve yastık yüzü gibi geleneksel el sanatları kurslar sayesinde devam ettirilmektedir.

Tekirdağ- Çorlu Havalimanı Çorlu ilçe merkezine 15 km olup Çorlu-İstanbul istikametinde yer alna Seymen Köyü’de bulunmaktadır. Trakya’da aktif olarak yolcu taşımacılığı yapılan tek havalimanı Tekirdağ- Çorlu Havalimanıdır. Hava limanında kargo terminali de bulunmaktadır. Tekirdağ- Çorlu Havalimanı yurt içi trafiğini Anadolujet sağlanmaktadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi uçuş saatlerinde havaalanına düzenli seferler düzenlemekte olup ayrıca araba karalama ve taksi tutma kolaylıkları da bulunmaktadır.

Tekirdağ yurt içi tüm uçak seferleriyle ilgili tüm bilgilere obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ’ın turistik mekânlarını gezmek, yeni yerler ve insanlar tanımak için obilet.com aracılığıyla size en uygun Tekirdağ uçak biletini listeleyebilir, en ucuz bilete kolayca sahip olabilir ve Tekirdağ uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

Tekirdağ Hakkında Blog Yazıları

 • Tekirdağ Seyahat Rehberi

  Trakya bölgesinin kaçamak durağı Tekirdağ, inci değerinde olduğu halde oldukça az bilinir, az gezilir. Köfteden ve rakıdan çok daha fazlası olan bu kent, Türk sporu güreşin hayat bulduğu yer olarak dimdik ayakta bekler her daim. Doğasıyla, tarihiyle, dağ ve su sporlarıyla Tekirdağ’a bir kez daha bakabileceğiniz bu yazıda Tekirdağ’ın olmazsa olmazlarını derledik. İşte tepeden tırnağa

  Devamını Gör
 • Tekirdağ’da Ne Yenir, Nerede Yenir?

  Göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı illerimizden biri olan Tekirdağ’ın geleneksel mutfağının da kendisi gibi kozmopolit bir yapısı var. Geleneklerine bir hayli bağlı olan Trakya mutfağında lezzeti dillere destan Tekirdağ köftesi, damat paçası, cizleme, tavuklu tepsi mantısı, erik aşı, burma sucuk, ağızda dağılan peynir helvası, üzeri bol tahinli Hayrabolu tatlısı gibi keşfedilmeyi ve tadılmayı bekleyen pek çok

  Devamını Gör
 • Tekirdağ Hava Durumu

  hava.one Tekirdağ İklimi Yarı nemli iklim tipinin görüldüğü Tekirdağ bol yağışlı olmasıyla dikkat çekmektedir. Akdeniz ikliminin etkileri görülen Tekirdağ sahil şeridinde yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılıktır. Kıyı ardı şeritte ise daha çok karasal iklim görülmektedir. Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası Tekirdağ üzerinden geldiği için şehirde kışlar kuru ve dondurucu soğuklar yaşanmaktadır. Hava dalgasından bağımsız

  Devamını Gör