Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Tekirdağ Uçak Bileti

1 Yolcu

Tekirdağ Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Tekirdağ Hakkında

TELEFON KODU 282

PLAKA 59

YÜZ ÖLÇÜMÜ 6.342 km2

NÜFUS874.475

Tekirdağ Havalimanları

Tekirdağ Çorlu Havalimanı

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ1998

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK13,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Çorlu’dan farklı şehirlere seyahat ederken ya da Çorlu’ya giderken tercih edilen ulaşım araçlarından biri uçaktır. Çorlu küçük bir ilçe olduğu için havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım kolay sağlanmaktadır. Bu uçakla seyahati daha tercih edilir kılmaktadır.

“Çorlu Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunu yanıtını birkaç farklı başlıkta açıklayarak verebiliriz.

Çorlu Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayan otobüsler tahsis edilmiştir.

Çorlu Otogarı – Çorlu Havalimanı arasında sefer yapmaktadır.

Uçak saatinize en uygun seferi seçerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Şehir merkezinden ya da havalimanından araç kiralama şirketleri aracılığıyla araç kiralayabilirsiniz.

Ticari taksilerle ulaşım sağlamak da mümkündür.

Var olan ulaşım yöntemleri arasından bütçe ve zamanlamanıza en uygun olanı seçerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Tekirdağ Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Marmara bölgesinde bulunan Tekirdağ’ın doğusunda İstanbul, güneyinde Marmara Denizi ve Çanakkale, batısında Edirne, kuzeyinde Kırklareli ve kuzeydoğusunda Karadeniz bulunmaktadır. Trakya coğrafyasının önemli kentlerinden bir tanesidir. Şehrin ekonomik hayatında tarım ve sanayi önemli yer tutmaktadır. Çorlu’da deri sektörü oldukça gelişmiştir. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluşuyla şehrin gelişme hızı daha da oldukça artmıştır.

Şehrin gezilip görülecek yerlerinden olan ve döneminde kervansaray ile imaret olarak kullanılan Rüstem Paşa Külliyesi içinde camii, hamam, bedesten, medrese ve kitaplık bulunmaktadır. Şehirde bulunan ve Macar Bağımsızlık Hareketi’nin önderi II.French Rakoczi’nin kaldığı ev olan Rakoczi müzesi Türk misafirperverlik örneğidir. Namık Kemal'in 1840 yılında doğduğu evde ise etnografik eşyalar ve şair hakkında yazılmış eserler sergilenmektedir. Şehrin sahil kıyılarındaki Marmara Ereğlisi ve Şarköy antik yerleşim alanlarında arkeolojik kazı çalışmaları yürütülmektedir.

Şehir Avrupa’ya geçiş noktasında bulunduğundan Tekirdağ mutfağı da balkanlardan gelen göçten oldukça etkilenmiştir. Tekirdağ köftesi, peynir helvası, umaç çorbası, cizleme, akıtma sadece lezzetlerinden bir kaçıdır. Yörede kilim, çul, çuval, heybe ve yastık yüzü gibi geleneksel el sanatları kurslar sayesinde devam ettirilmektedir.

Tekirdağ- Çorlu Havalimanı Çorlu ilçe merkezine 15 km olup Çorlu-İstanbul istikametinde yer alna Seymen Köyü’de bulunmaktadır. Trakya’da aktif olarak yolcu taşımacılığı yapılan tek havalimanı Tekirdağ- Çorlu Havalimanıdır. Hava limanında kargo terminali de bulunmaktadır. Tekirdağ- Çorlu Havalimanı yurt içi trafiğini Anadolujet sağlanmaktadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi uçuş saatlerinde havaalanına düzenli seferler düzenlemekte olup ayrıca araba karalama ve taksi tutma kolaylıkları da bulunmaktadır.

Tekirdağ yurt içi tüm uçak seferleriyle ilgili tüm bilgilere obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ’ın turistik mekânlarını gezmek, yeni yerler ve insanlar tanımak için obilet.com aracılığıyla size en uygun Tekirdağ uçak biletini listeleyebilir, en ucuz bilete kolayca sahip olabilir ve Tekirdağ uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tekirdağ Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Tekirdağ Uçak Bileti Almak için Tekirdağ Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Tekirdağ Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İzmir - Çorlu 133,98 TL
Ankara - Çorlu 144,99 TL
Balıkesir - Çorlu 210,38 TL
Antalya - Çorlu 234,98 TL
Bodrum - Çorlu 242,98 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar