Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Kazan Uçak Bileti

1 Yolcu

Kazan Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Kazan Hakkında

ÜLKE Rusya

NÜFUS1.143.500

PARA BİRİMİRUB

Kazan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kazan Tataristan'ın başkentidir. 1.105.289 nüfusu (2002 sayımı), 287.8 km² yüzölçümü ve 7 belediyesi bulunmaktadır. Farklı etnik grupların bir arada yaşadığı şehirde halkın çoğunu Tatarlar ve Ruslar oluştururken Çuvaşlar, Ukraynalılar ve Mariler de kentte yaşamaktadır. Kazan kente adını veren Kazan (Kazanka) nehrinin İdil (Volga) nehriyle birleştiği noktada kurulmuştur. Kazan’da uçak, helikopter, optik aletler, tıbbi cihazlar, petro-kimya, kompresör, doğal gaz aletleri, ayakkabı, deri, sabun, kürk, kimyasal madde, pamuklu dokuma, çikolata ve gıda üretimi yapılmaktadır. Kazan’ı gezmeye Kremlin’den başlanabilir. Giriş kapısındaki Musa Celil Heykeli ve içerisindeki Tataristan Müze Binası, Kazan Kul Şerif Camii, Meryem Ana Müjde Kilisesi, Süyüm Bike (Sevim Sultan) Minaresi ile çok bir bir kompleks Kremlin. Tataristan Müzesi 3 farklı bölümden oluşuyor ve her bölüm için ayrı para ödeniyor. İlk bölümde dinazor kalıntıları, ikinci bölümde Rus Dönemi’ne ait eski eşyalar, üçüncü bölümünde ise Rus Çarlık Dönemi kadın-erkek giysileri yer alıyor. Kazan Kul Şerif Camii’nin ise ilginç bir hikayesi vardır. 1552’de Rus Çarı Kazan’ı alınca camiyi yaktırarak şimdiki camiye ismini veren Kul Şerif ve öğrencilerini şehit eder ve cami 1996 yılında tekrar inşa edilir. Sosyalizm Müzesi, Tatar Mirasları Müzesi ve Bauman Caddesi ise diğer turistik noktalardır.

Kazan havayolu trafiğinin merkezi Kazan Uluslararası Havalimanı’dır ve Kazan'ın 25 km güneydoğusundadır. Ulaşımın rahat olduğu şehirde Kazan Uluslararası Havalimanı’ndan Kazan şehir merkezine ulaşımda otobüsler kullanılabilir. Türk Hava Yolları, Onur Air, Azerbaijan Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, UTair Aviation, Aegean Havayolları, Belavia Belarusian Havayolları, Air France, Serbian Havayolları, Air Astana, Emirates, Fly Dubai, Qatar Airways, Royal Jordanian, Etihad Airways, TAP Portugal, Scat Air Kazan uçak bileti alabileceğiniz firmaların önde gelenleridir. Kazan uçak bileti için oBilet.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tataristan’ın gözde şehri Kazan’a yapacağınız yolculuklarda en ucuz Kazan uçak bileti ile seyahat edebilmen için oBilet seninle! oBilet.com internet sitesinden veya oBilet mobil uygulamasından sana en uygun Kazan uçak biletini bir tıkla alabilirsin. oBilet keyifli uçuşlar diler!

En Çok Tercih Edilen Kazan Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kazan Uçak Bileti Almak için Kazan Havayolu Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Kazan Uçak Biletlerini Karşılaştırmak için oBilet.com!
Rota Fiyat
Ankara - Kazan 573,50 TL
İstanbul - Kazan 645,74 TL
Antalya - Kazan 760,98 TL
İzmir - Kazan 802,03 TL
Çanakkale - Kazan 844,94 TL
Bodrum - Kazan 1.081,63 TL
Gaziantep - Kazan 1.131,07 TL
Trabzon - Kazan 1.135,70 TL
Lefkoşa - Kazan 1.179,96 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar