Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Slovakya Uçak Bileti

1 Yolcu

Slovakya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Slovakya Hakkında

TELEFON KODU 421

NÜFUS5.429.000

PARA BİRİMİEUR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

Popüler Slovakya Havalimanları

M R Stefanik Havalimanı

Slovakya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Resmi adıyla Slovak Cumhuriyeti ya da Slovakya, Orta Avrupa’nın en bütçe dostu ve turistik ülkelerinden biri. Eski Çekoslovakya’nın bir parçası olan Slovayka’nın en büyük kenti ve aynı zamanda başkenti olan Bratislava, şüphesiz ülkenin en çok ziyaretçi çeken yeri. 48 bin kilometrekareden fazla bir alanı kaplayan Slovakya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya ve Ukrayna ile sınırlarını paylaşmakla birlikte denize kıyısı bulunmuyor. Genelinde ılıman iklimin etkileri görüldüğü ülkenin zirve noktası 2655 metre ile Gerlachovsky (Gerlech Tepesi) iken, en alçak noktası da 94 metre ile Bodrok Nehri’dir. Slovakya’da kış ayları soğuk ve nemli, yaz ayları ise ılık geçiyor. Tarihi 5. yüzyıla kadar uzanan Slovakya’da haliyle görülecek, gezecek yer ve yapılacak aktivite oldukça fazla. Ülkenin başkenti Bratistlava’nın tamamını gezmek gibi bir planınız varsa eğer en az birkaç haftanızı ayırmanız gerekiyor. Ülkenin yarısını kaplayan Karpatlar’ın nefes kesen manzaraları eşliğinde doğa yürüyüşleri yapabilir, tırmanabilir, nehir turlarına katılabilir ve şehirlerini turlayabilirsiniz. Ülkenin en çok ziyaret edilen şehirleri, başkent Bratislava, Kosice, Poprad ve Spis. Tuna Nehri’nin ortasından geçtiği Bratislava’nın kuzeyinde Macaristan ve batısında Avusturya yer alıyor. Slovakya nüfusu, Slovaklar, Polonyalılar, Çekler, Hırvatlar, Macarlar, Beyaz Rusyalılar, Bulgarlar, Makedonlar, Ukraynalılar ve Sırplardan oluşuyor. Orta Avrupa’nın kalbi lakaplı Slovakya’da başlıca gezilecek yerler, Spis Kalesi, Bratislava Kalesi, Devin Kalesi, Aquapark Tatralandia, St. Martin Katedrali, Bojnice Kalesi, Lomnicky stit, Primate Sarayı, Michael Kapısı, Most SNP, Low Tatras Milli Parkı, Dobsinska Buz Mağarası, Slovak Ulusal Müzesi, Poloniny Milli Parkı, Trencin Kalesi, Cerveny Klastor, Slovakya Ulusal Galerisi, Orava, Ochtinska Aragonit Mağarası, Man at Work-Cumil, Danubiana Meulensteen Sanat Müzesi, Stara Lubovna Kalesi, Kasprowy Wierch, Rysy Chopok, Orava Kalesi, Strbske pleso ve Slavin.

Slovakya hava yoluyla ulaşım bakımından oldukça rahat bir ülke. Slovakya’nın en işlek havalimanları arasında Bratislava M. R. Stefanik Uluslararası Havalimanı, Kosice Uluslararası Havalimanı ve Poprad-Tatry Havalimanı. Aynı zamanda M. R. Stefanik Havalimanı olarak da bilinen Bratislava Uluslararası Havalimanı, Bratislava şehir merkezinin yaklaşık 9 km kuzeydoğusunda konumlanıyor. Slovakya’nın ana havalimanı olma özelliğini taşıyan Bratislava Havalimanı, toplamda 4.77 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. Havalimanının 50 km batısında ise Viyana Uluslararası Havalimanı yer alıyor. Bratislava Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Wizz Air, Ryanair, Ellinair, Air Malta, Air Cairo, Czech Airlines, Ellinair, Georgian Airways, Pobedo ve Freebird Airlines. Slovakya uçak biletinizi aktarmasız almak isterseniz, Freebird Airlines hava yolu firmasının Antalya Havalimanı kalkışlı uçuş seferlerine göz gezdirebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer hava yolu firmalarından birini seçerek de daha ekonomik bir seyahat planı yapabilirsiniz.

Slovakya’nın bir diğer işlek havalimanı olan Kosice Uluslararası Havalimanı’na ise Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı aktarmasız seferleri bulunuyor. oBilet üzerinden tüm Slovakya uçuşlarını ve hava yolu firmalarını görüntüleyebilirsiniz.

Slovakya Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Slovakya Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Slovakya Uçak Bileti Almak için Slovakya Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Slovakya Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Budapeşte - Bratislava 1.243,87 TL
İstanbul - Bratislava 1.744,65 TL
Üsküp - Bratislava 5.401,78 TL
Bodrum - Bratislava 6.355,46 TL
İzmir - Bratislava 6.355,46 TL
Trabzon - Bratislava 6.934,84 TL
Kütahya - Bratislava 6.940,38 TL
Ankara - Bratislava 7.044,27 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar