Ucuz Montreal Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Montreal Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 1
NÜFUS 1.741.000

Montreal Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
St Hubert Havalimanı
Montreal Mirabel Havalimanı
Pierre Elliott Trudeau Havalimanı

Montreal Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kanada’nın güneydoğusunda bulunan Quebec eyaletinin en çok ziyaret edilen şehri olan Montreal, ülkenin en kalabalık 2. kenti olma özelliğini taşıyor. Quebec eyaletinin dinamik, kültürel ve ekonomik anlamında gelişmiş metropol kenti olan Montreal, Ottawa ve St. Lawrance nehirlerinin yakınında mükemmel bir konuma sahip. Hochelaga Takımadalarının 234 adasının en büyüğü olan Montreal Adası'nın (Île de Montréal) yaklaşık dörtte birini (365 kilometrekare) kaplayan Montreal’in tarihi 16. yüzyıla kadar uzanıyor. Fransız sömürge tarihinde önemli bir şehir olan Montreal, kısa süre içinde bir kürk ticaret merkezi haline geldi. Bu rolü, 1763'te İngilizlerin New France'u almasından sonra daha da güçlendi. Dünyada Fransızca konuşulan Paris’ten sonra en büyük şehir olan Montreal’in nüfusunun tamamına yakını Fransız Kanadalılardan oluşuyor. Montreal sokaklarında yürümek gerçekten de sıra dışı bir deneyim. Özellikle Eski Montreal (Vieux-Montréal) olarak bilinen tarihi merkeze mutlaka uğramalısınız. Arnavut kaldırımlı sokakları ve 16. yüzyıldan günümüze kadar uzanan göz kamaştıran mimarileri ile kentin zengin geçmişi hakkında bilgi alabilirsiniz. Montreal’de başlıca gezilecek yerler, Montreal Botanik Bahçesi, Montreal Biodome, Montreal Güzel Sanatlar Müzesi, Saint Joseph Mabedi, Mount Royal, Parc Jean-Drapeau, Eski Kent (Old Montreal), La Ronde, Pointe-a-Calliere Müzesi, Montreal Insectarium, Montreal Biosphere, La Fontaine Park, Chateau Ramezay, McCord Müzesi, Montreal Bilim Merkezi, Space for Life, Montreal Casino, Redpath Müzesi, Maisonneuve Park, Angrignon Park, Musee Gravin Montreal, Marguerite Bourgeoys Müzesi, Musee Stewart ve Olimpiyat Stadyumu.

Montreal şehrinin ana havalimanı olan Montréal-Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havalimanı, aynı zamanda Montréal-Dorval Havalimanı olarak da biliniyor. Montreal şehir merkezinden yaklaşık 20 km uzaklıkta konumlanan Montréal-Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havalimanı 2016 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 12 milyonu geçkin yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Montréal-Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, United Express, Sunwing Airlines, Air Transat, Air Canada Rouge, Air Canada vb. Montreal uçak biletinizi aktarmalı alabileceğiniz gibi Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı uçuş seferlerine de göz atabilirsiniz.

Bordo pasaportunuz varsa eğer Montreal seyahatiniz öncesinde Kanada vizesi almanız gerekiyor. Montreal uçak biletinizi oBilet üzerinden fiyat araştırması yaptıktan sonra online olarak satın alabilirsiniz.