Ucuz Ottawa Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Ottawa Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Ottawa Hakkında Bilgi

Ottawa Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ottawa Macdonald Cartier Havalimanı

Ottawa Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ottawa Kanada'nın başkenti ve dördüncü büyük kentidir. Kanada'nın İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dile sahip olan tek kentidir. Kanada’nın kültürel merkezi konumundaki şehirde çok sayıda müze, galeri, üniversite ve sanat merkezi bulunmaktadır. Ottowa özellikle parkları ve müzeleriyle ön planda bulunmaktadır. Kanada federal hükumetinin yönetim yeri olan Parliament Hill, 361 kilometrekarelik bir yaban yaşam alanı olan Gatineau Park, tarihsel su yolu olarak bilinen Rideau Kanalı Ottowa’nın gezilmesi gereken yerlerinin başında gelmektedir. Kanada Savaş Müzesi ve Kanada Tarihi Müzesi ise hem Kanada hem Dünya tarihi hakkında bilgi vermektedir.

Ottawa Havalimanı olan Macdonald–Cartier Uluslararası Havalimanı ismini Kanada’nın kurucu devlet adamlarından olan Sir John A. Macdonald and Sir George-Étienne Cartier ‘den almıştır. Şehrin güney kısmında kalan Macdonald–Cartier Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 10,2 km uzaklıktadır. Ottowa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım ise Ottowa’nın gelişmiş ulaşım sistemi sayesinde oldukça kolaydır. Air Canada, Lufthansa, United Havayolları, Türk Hava Yolları, Air France, Aegean Havayolları, LOT ve daha birçok firmaya oBilet.com adresinden erişebilir ve İstanbul- Ottowa uçak biletinizin sahibi olabilirsiniz. Firmaların hemen hemen hepsi İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sefer düzenlerken, Türk Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökcen Havalimanı’ndan da uçuş imkanı sunmaktadır.

Kanada’nın başkenti Ottowa’ya olacak seyahatinizde size en uygun Ottowa uçak bileti için oBilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz. oBilet online uçak bileti satış platformuyla biletinizi kolayca alabilir, 7/24 destek biriminde faydalanabilirsiniz.

Ottawa Hakkında Blog Yazıları