Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Meksika Uçak Bileti

1 Yolcu

Meksika Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Meksika Hakkında

TELEFON KODU 52

NÜFUS127.500.000

PARA BİRİMİMXN

Popüler Meksika Havalimanları

Licenciado Benito Juarez Havalimanı

Meksika Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kuzey Amerika kıtasının güney kısmında yer alan Meksika sahip olduğu geniş yüzölçümü ile Amerika kıtasındaki altıncı en büyük ülkedir. Dünyanın en eski uygarlıklarından Aztek ve Maya Medeniyetleri’nin anavatanı olan Meksika günümüzde Latin Amerika kültürünün en güzel yaşandığı yerlerden birisidir. UNESCO’nun Dünya Mirası olarak tanımladığı bölgeler bakımından Amerika kıtasında birinci olan Meksika birçok arkeolojik site, antik kalıntı ve müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Meksika’nın başkenti Mexico City’dir. Resmi bir dile sahip olmayan ülkede en çok konuşulan dil İspanyolca’dır. Meksika resmi para birimi ise Meksika Pasosu’dur. Başkent Mexico City’de El Ángel de la Independencia, Museo el Templo Mayor, Diego Riviera’nın duvar resimleri, dünyanın en büyük antropoloji müzesi olan Museo de Antropología, Modern Sanat Müzesi, Teotihuacan Aztek Kalıntıları, Zocalo Meydanı ve Palacio Nacional gezilmelidir. Başkent Mexico City’nin yanı sıra Maya uygarlığının yerleşim yeri olan Merida, Meksika’daki en güzel koloni şehirlerinden biri kabul edilen San Cristóbal, tatil kenti olan Cancun, Maya uygarlığının Kolomb öncesi kentlerinden biri olan Uxmal, Oaxaca, Guadalajara, Chichen Itza, Puebla, Campeche Meksika’da gezilecek diğer şehirlerdir. Meksika denildiğinde akla elbette Meksika mutfağı da gelmektedir. Meksika mutfağı acı biber, acı soslarla pişirilmiş fasulye, tortilla,taco, fajita gibi çeşitli lezzetlere sahiptir. Çeşitli festival ve karnavallara da ev sahipliği yapan ülkenin en meşhur karnavalı Carnival Huejotzingo’dur ve her yıl şubat ayında düzenlenmektedir.

Mexico City Uluslararası Havalimanı (Benito Juárez Uluslararası Havalimanı) şehir merkezinden 12 km uzaklıktadır ve havalimanından şehir merkezine taksi, metrobüs veya havalimanı otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir. Türkiye’den Meksika’ya direkt uçuş bulunmamakla birlikte Türk Hava Yolları, British Airways, Air China, Lufthansa, Iran Air, Air France, Copa Havayolları ve oBilet.com adresinden bulabileceğiniz diğer havayolları ile aktarmalı olarak Meksika’ya seyahat edebilirsiniz.

Latin Amerika kültürünü deneyimleyebileceğiniz en güzel ülkelerden birisi olan Meksika hem sahip olduğu köklü tarihi hem de eşsiz kültürü ile oldukça turistlik bir ülkedir. Her yıl çok sayıda turist alan Meksika’ya oBilet’ten alabileceğiniz en ucuz Meksika uçak bileti ile seyahat edebilirsiniz.

Meksika Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Meksika Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Meksika Uçak Bileti Almak için Meksika Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Meksika Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Kiev - Mexico City 3.830,87 TL
Bakü - Mexico City 4.353,83 TL
Ankara - Mexico City 4.454,14 TL
Sydney - Mexico City 5.083,18 TL
Londra - Mexico City 5.814,19 TL
Madrid - Mexico City 6.104,99 TL
İzmir - Mexico City 7.001,17 TL
Atina - Mexico City 11.306,13 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar