Ucuz İsrail Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

İsrail Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

İsrail Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 972
NÜFUS 8.547.000

Popüler İsrail Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ben Gurion Havalimanı
Sde Dov Havalimanı

İsrail Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Orta Doğu'da, Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği yerde bulunan İsrail batısında Akdeniz, kuzeyinde Lübnan ve Suriye, doğusunda Ürdün, güneyinde ise Mısır, Filistin ve Kızıldeniz ile komşudur. İsrail'deki büyükelçilik ve konsoloslukların büyük çoğunluğu ülkenin finans merkezi olan Tel Aviv'de bulunmakla birlikte başkenti Kudüs’tür. İnsani Gelişme Endeksi'nde Orta Doğu'da ilk sırada yer alan İsrail Asya'da ise beşinci sıradadır. Akdeniz iklimi etkisi altındaki ülkede yıllık sıcaklık ortalaması yazın 24-32°C arasında, kışın ise 7 ile 16°C arasındadır. Ülke topraklarının yarısı ise Necef Çölü ile kaplı bozkır arazidir. Bakır, kaya fosfatları, petrol gibi kaynaklarlar Necef’te bulunmakta iken Lut Gölü bölgesinde ise potasyum, sodyum, magnezyum ve tuz kaynakları bulunmaktadır. İsrail ekonomisi teknolojik araç gereç üretimi, tarım, sanayi, elmas işlemeciliğine dayalı olmakla birlikte turizm de önemli bir ekonomik koldur. Üç semavi din için de çok büyük öneme sahip olan bir şehirdir. Paylaşılamayan şehir Kudüs, Tehlike Altında Olan Dünya Mirasları arasındadır. Tapınak Dağı, Ağlama Duvarı, Kutsal Mezar Kilisesi, Kubbet-us-Sahra ve Mescid-i Aksa ülkede bulunan dini noktaların bazılarıdır. İsrail’in genç nüfusunun en yoğun olduğu şehir olan Tel Aviv ‘Bahar Tepesi’ anlamına gelmektedir. National Geographic tarafından dünyadaki en iyi 9. kumsala sahip şehir seçilen Tel Aviv, her sene dünyada en iyi LGBT destinasyonları arasında gösterilir. Tel Aviv’deki kum plajlardan; Gordon Beach, Banana Beach, Metzizim Beach ve Hilton Beach en iyi plajlar arasındadır.

Ben Gurion Uluslararası Havalimanı İsrail’in en büyük havalimanıdır. Türk Hava Yolları, Atlas Global ve Pegasus Airlines ile aktarma yapmadan yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Ben Gurion Uluslararası Havalimanı’na seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Aegean Havayolları, Royal Jordanian, Egyptair, Lufthansa, British Airways, Tarom, LOT Polish Havayolları ile aktarmalı olarak seyahat edilebilir.

Orta Doğu’nun en gelişmiş ülkelerinden birisi olan ve her kesimi kendine çekebilen farklı özellikleri ile İsrail çokça tercih edilen bir seyahat noktasıdır. Sizler de İsrail uçak biletiniz için oBilet.com internet adresini kullanabilir ve en uygun İsrail uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

İsrail Hakkında Blog Yazıları

  • Dünyanın En Görkemli 20 Duvarı

    Duvarlar, en eski zamanlardan beri insanlar için hem güvenliğin hem de sınırların belirleyicisi olmuş. Günümüzün gelişen teknolojileri, eski zamanların güvenlik önlemlerini geçersiz kıldı. Artık işlevi kalmayan bu duvarlar, şimdilerde sadece gezginlerin keşif rotalarını renklendiren tarihi eserler konumunda. Yıllar boyunca binlerce insanın emeği sonucunda ortaya çıkan bu duvarlar, birçok efsaneye konu olmalarının yanı sıra kendi mitlerini

    Devamını Gör
  • Dünyanın En Eski 25 Şehri

    4.5 milyar yıldır yaşamın kaynağı olan dünyada günümüz insanına en yakın tür olan Homo Sapienslerin bulunuşu dahi 209 bin yıl öncesine dayanıyor. Bu rakamlardan yola çıkarak dünyanın yeni sakinlerinden olsak dahi geçmişten günümüze kadar ulaşmayı başarmış olan yerleşim yerlerinin tarihi maksimum 12 bin yıl öncesine dayanıyor diyebiliriz. Neolitik Çağ’la birlikte toprağı işlemeyi öğrenen insanlar, yerleşik

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası