Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Atina Uçak Bileti

1 Yolcu

Atina Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Atina Hakkında

TELEFON KODU 30

NÜFUS3.758.000

PARA BİRİMİEUR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

HAVALİMANI SAYISI1

Atina Havalimanları

Eleftherios Venizelos Havalimanı

Atina Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eski Yunan medeniyetinin merkezi olan Atina, antik dönemlerden beri önemli bir ekonomi ve kültürel merkez olma özelliğine sahiptir. Coğrafi konumu gereği çevresi tepelerle çevrili olan Atina’nın denizle olan bağlantısını Pire Limanı sağlamaktadır. Plato ve Aristotales gibi düşünürlere ev sahipliği yapan Atina medeniyet tarihine sanat ve felsefe alanlarında son derece önemli katkıları olan bir şehirdir. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Atina’da gezilip görülecek oldukça fazla mekân vardır.

Akropolis, Athena, Nike ve Parthenon tapınakları ile şehrin kendisi tek başına bir dünya harikasıdır. Plaka şehrin en eski yerleşimlerinden biridir. Bölgenin her sokağında Yunan ve Roma’ya ait kalıntılar mevcuttur. Monastraki Meydanı, tarihi bir meydan olup Akropolis manzaralıdır. Rengârenk zemin taşlarıyla da dikkat çeken meydan turistler tarafından çokça ilgi görmektedir. Zeus Tapınağı, Helenistik dönemde parlamento binasının bulunduğu Syntagma Meydanı, eşsiz Ege Denizi manzarasıyla Lycabettus Dağı da şehrin görülmeye değer diğer yerleridir.

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı Atina ve Attika bölgesine hizmet veren uluslar arası bir havalimanıdır. Havalimanı Avrupa'nın en işlek 30 havalimanı arasında gösterilmektedir. Aegean Airlines, Air China, Air France, Austrian Airlines, Delta Air Lines başta olmak üzere yerel ve uluslararası onlarca firma Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’na sefer düzenlemektedir. Pegasus ve Türk Hava Yolları olmak üzere, birçok havayolu firmasının Türkiye’nin çeşitli şehirlerden Atina’ya olan uçak seferleri hakkında tüm bilgiye oBilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ege Denizi manzarasına doymak, medeniyetin çıkış noktasında tarihi bir yolculuğa çıkmak ve aynı zamanda doğayla da baş başa olmak istiyorsanız, Atina bir uçak bileti uzağınızda duruyor. Eğer siz de Atina uçak bileti almak istiyorsanız oBilet.com adresini ziyaret edebilir ve size en uygun Atina uçak biletlerini listeleyebilir ve alternatifler içinden en ucuz Atina uçak biletine sahip olabilirsiniz. Ayrıca Atina uçak biletiniz ve seyahatiniz ile ilgili sorularınız için oBilet ekibinden yardım alabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 4 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Atina Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Atina Uçak Bileti Almak için Atina Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Atina Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Atina 292,00 TL
Selanik - Atina 295,88 TL
İzmir - Atina 390,00 TL
Ankara - Atina 427,00 TL
Antalya - Atina 455,00 TL
Konya - Atina 474,00 TL
Adana - Atina 557,00 TL
Düsseldorf - Atina 682,62 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar