Ucuz Lübnan Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Lübnan Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Lübnan Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 961
NÜFUS 6.007.000

Popüler Lübnan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Rafic Hariri Havalimanı

Lübnan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Doğu Akdeniz’in kıyısında mükemmel bir konuma sahip olan ve Arap ve Ortadoğu’nun en gelişmiş ülkelerinden biri olma özelliğini taşıyan Lübnan, doğusunda ve kuzeyinde Suriye, güneyinde ise İsrail ile sınırlarında paylaşıyor. Tarihi Milattan Önce 64 yılına kadar uzanan tarihi Lübnan Cumhuriyeti 1926 yılında Fransızlar tarafından kurulmuş ve 1943 senesinde de bağımsızlıklarını kazanmışlar. Cascade Dağları’nın eteklerinden Mid-Willamette Vadisi boyunca nefes kesen manzaralara şahit olacağınız Lübnan’ın her yeri görülmeye değer. “Ortadoğu’nun Paris’i” lakaplı Lübnan’da Avrupai yaşam tarzını gözlemleyebileceğiniz gibi Lübnan kültür ve geleneklerini de yakinen tanıma şansı elde edebilirsiniz. Nüfusu 2 milyonu geçkin olan Lübnan’ın neredeyse tamamı Arap kökenlilerden oluşuyor. Bunun yanı sıra çok sayıda Filistinli mülteci, Endonezyalı, Filipinli, Sri Lankalı ve Malezyalılara da rastlamak mümkün. Toplamda 10.452 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Lübnan’ın en büyük kenti, başkenti ve ana limanının bulunduğu şehir ise Beyrut’tur. Arap ve Ortadoğu ülkeleri arasında en hızlı gelişen ülkelerden biri olan Lübnan, son zamanlarda ekonomik, sosyo-kültürel, eğitim, sanayi ve ticaret sektörlerinde büyük bir ilerleme gösteriyor.

Esas resmi dilin Arapça olduğu Lübnan’da Fransızca da resmi diller arasında bulunuyor. Her yıl düzenlenen Baalbeck Uluslararası Müzik Festivali, Lübnan’ın en eğlenceli etkinliklerinden biri. Bunun yanı sıra Beyrut’ta opera, bale ve tiyatro ile ilgili birçok kültürel etkinlik de düzenleniyor. Lübnan’ın yerli yemeği olan kibbe ve meşhur içeceği olan arak mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden sadece ikisi. Lübnan’da Doğu Akdeniz, Suriye ve Türk mutfaklarına özgü lezzetlere de rastlamak mümkün. Lübnan’da başlıca gezilecek yerler, Baküs Tapınağı, Baatara gorge çeşmesi, Mzaar Kfardebian, Sursock Müzesi, Gibran Müzesi, Beyrut Ulusal Müzesi, Mohammed Al-Amin Camii, Sidon Soap Müzesi, René Moawad Bahçesi, Byblos Wax Museum, Beit Beirut, Kadişa Vadisi, Phoenico-Pers Quarter, Beyrut Sanat Merkezi, Sidon Sea Kalesi, Martyr Meydanı, Byblos Kalesi, Saifi Köyü, Horsh Ehden, Moussa Kalesi, Qaraoun Gölü, St. George Maronite Katedrali ve Phoenician Duvarı.

Lübnan’ın en işlek havalimanı, başkent Beyrut’ta yer alan Beyrut Rafic Hariri Uluslararası Havalimanı. Beyrut şehir merkezinin yaklaşık 9 km güneyinde konumlanan Beyrut Rafic Hariri Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, SunExpress, Pegasus Havayolları, AtlasGlobal, Alitalia, British Airways, Czech Airlines, EgyptAir, Ethiopian Airlines, Aegean Airlines, Qatar Airways ve Tunisair. Lübnan uçak biletinizi aktarmasız almak isterseniz SunExpress’in İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Antalya Havalimanı kalkışlı uçuşlarına göz atabilirsiniz. Ayrıca Pegasus Havayolları, AtlasGlobal ve Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk, Antalya, Dalaman, İstanbul Sabiha Gökçen ve Adana Havalimanı kalkışlı, aktarmasız Beyrut seferleri mevcut.

Lübnan uçak biletinizin daha uygun fiyatlı olması için aktarmalı uçuşlardan birini de seçebilirsiniz. Lübnan’ın başkenti Beyrut’a Londra, Erivan, Belgrad, Paris, Larnaca, Abu Dhabi, Zürih, Roma, Bağdat, Moskova vb. şehirler üzerinden de ulaşabilirsiniz. Lübnan uçak biletleri oBilet’ten en ucuz fiyatlar ile satın alınabilir

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası