Ucuz Kuveyt Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Kuveyt Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kuveyt Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 965
NÜFUS 32.403

Kuveyt Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Kuwait Havalimanı

Kuveyt Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Resmi dilin Arapça olduğu ve halkının büyük bir kısmının Müslümanlardan oluştuğu Kuveyt, 6 idari bölgeden oluşuyor: El Ahmedi, El Cehra, Havalli, Mübarek El Kebir, El Fervaniye ve El Asime. Basra Körfezi’nin kıyısında mükemmel bir konuma sahip olan Kuveyt, Arabistan Yarımadası’nın kuzeydoğusunda yer alıyor. Kuzeyinde Irak ve güneyinde de Suudi Arabistan ile sınırlarını paylaşan Kuveyt’i ziyaret etmek için en uygun dönem nisan ve mayıs aylarıdır. Kuveyt’te gezilecek başlıca yerler, Kuveyt Kuleleri, Kuwait Zoo, Grand Mosque, Al Shaheed Park, Kuveyt Ulusal Müzesi, Bayan Palace, Sadu Evi, Tareq Rajab Müzesi, Bait Al-Othman Müzesi, The Mirror House (Ayna Ev), Sheikh Mubarak Kiosk, Dickson House Museum, Kurtuluş Kulesi, Aqua Park, Yeşil Ada (Green Island), SkyZone Kuwait, Jahra Roundabout, Future Kid, Othman Müzesi, Pedamasidu, Jaffa Art Frames, Marina Beach, Kids Village, eJoy, Municipal Museum ve Mindmaze Kuwait. Kuveyt’te gerçekleşen en eğlenceli etkinlik festivallerden birkaçı, Kurban ve Ramazan bayramları, kandiller, Hz. Muhammed’in doğum günü ve Kuveyt Caz Festivali (haziran). Kuveyt’ten sevdiklerinize hediyelik olarak anahtarlık, buzdolabı magneti, kuru kahve vb. şeyler almak isterseniz mutlaka Souk Al-Mubarakiya’ya uğramanızı öneriyoruz. Kuveyt mutfağının en popüler lezzetlerinden biri olan khubz pidesi, mahyawa ve machboos’u denemeden şehirden ayrılmamalısınız.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı, Kuveyt şehir merkezinin yaklaşık 15.5 km güneyinde konumlanıyor. Jazeera Airways, Kuwait Airways ve Wataniya Airways hava yolu firmalarının merkez havalimanı olma özelliğini taşıyan Kuveyt Uluslararası Havalimanı kompleksi, aynı zamanda Al Mubarak Air Base, Kuwait Air Force ve Kuwait Air Force Museum’a da ev sahipliği yapıyor. 1920’li yıllarda hizmete açılan Kuveyt Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Taban Airlines, Pegasus Havayolları, Kuwait Airways, Jazeera Airways ve AtlasGlobal. Türk Hava Yolları’ndan Kuveyt uçak biletinizi alarak aktarmasız bir şekilde İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ya da Antalya, Bodrum, Bursa, İzmir ve Trabzon havalimanlarından direkt olarak Kuveyt Uluslararası Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Kuveyt uçak biletinizi AtlasGlobal veya Pegasus Havayolları’ndan da alabilirsiniz. En uygun ve ekonomik uçak bileti arıyorsanız, yabancı hava yolu firmalarının aktarmalı seferlerine de göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Tüm hava yolu firmalarının Kuveyt Uluslararası Havalimanı varışlı uçak seferleri ve fiyatlarını tek tıkla karşılaştırmak içinse oBilet’i ziyaret etmeniz yeterli.

Kuveyt Hakkında Blog Yazıları

  • Kuveyt’te Gezilecek Yerler

    Resmi ismi ile Kuveyt Devleti, Basra Körfezi’nin kıyısında Arap Yarımadası’nın kuzeydoğusunda bulunuyor. Kuveyt’in adı Arapçada “su kenarındaki kale” manasındaki “akwat” kelimesinden geliyor. Petrol rezervleri açısından dünyanın en zengin ülkelerinden birisi olan Kuveyt, güneyinde Suudi Arabistan kuzeyinde ise Irak ile komşu. M.Ö. 4. yüzyılda Antik Yunanların yerleşmiş olduğu Kuveyt, M.Ö. 123 yılında Part İmparatorluğu’nun egemenliği altına

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası