Ucuz Basra Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Basra Hakkında Bilgi

NÜFUS 2.150.000

Basra Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Başkent Bağdat’tan sonra Irak’ın en büyük ikinci şehridir. Basra şehrinin özelliği bir liman kenti olmasıdır. Şehir Hamar Gölü’nün güneydoğu ucunda, Şattül Arap su yolunun batı kıyısında yer almaktadır. Basra coğrafi olarak Kuveyt ve İran arasında kalmaktadır. Yaz aylarında 50 dereceleri bulan hava sıcaklığı kış aylarında 0 derecenin altına pek düşmemektedir. Genellikle Arap halkından oluşan Basra şehrinin yüzde 95’i Müslüman’dır. Basra’da gezilecek yerler Eski Basra Camii, Sinbad Adası, Sayyed Ali al-Musawi Camii, Akhora Park, Latin Kilisesi, Basra Caddesi şeklindedir.

Basra şehrinin kuzeybatısında yer alan Basra Havalimanı ülkenin ikinci büyük havalimanıdır ve Irak Hava Yolları’nın ikinci bağlantı merkezidir. Royal Jordanian, Middle East Havayolları, Fly Dubai, Türk Hava Yolları, Qatar Airways, Emirates, Egyptair, British Airways, Kuwait Airways, Royal Brunei Havayolları ve oBilet.com adresinden bakabileceğiniz birçok havayolu şirketi ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Basra Havalimanı’na seyahat edebilirsiniz. Türk Hava Yolları’ndan alacağınız Basra uçak bileti ile 3 saat 15 dakikalık aktarmasız uçak yolculuğu ile Basra’ya ulaşabilirsiniz.

Irak’ın liman kenti olmasıyla öne çıkan Basra’ya olan yolculuklarınızda en uygun Basra uçak bileti için oBilet internet sitesini ziyaret edebilir veya oBilet akıllı telefın uygulamalarını kullanabilirsiniz.