Hacı Şakirler Konağı

({count} comment)
Musalla Mahallesi, Meydan Sokak 1, 14800 Mudurnu, Bolu - Mudurnu, Bolu

About

Bolu Mudurnu’da bulunan Hacı Şakirler Konağı, 200 yıllık geçmişi olan geleneksel Türk evi mimarisiyle misafirlerin ilgisini çekiyor. Tesis, Kültürel ve Doğal Mirası Koruma Derneği tarafından alınıp aslına sadık kalınarak restore edilmiş. Aynı zamanda etnografya müzesi olarak da teşhir edilen konakta, tarihe yolculuk yapmış gibi hissedebilirsiniz.

Tesis 6 adet odasıyla iki katlı bir tasarıma sahip. Üst kat, yazlık ev tarzında ve alt kat ise alçak tavanlı ve kış için uygun bir mimariyle yapılmış. Hacı Şakirler Konağı aile odası, eşsiz ahşap detaylarıyla öne çıkıyor. Odada; yatak, sedir ve yöresel eşyalar bulunuyor. Aynı zamanda konaklamanız boyunca Hacı Şakirler Konağı ücretsiz Wi-Fi olanağından hem odalarda hem de tüm ortak alanlarda yararlanabilirsiniz.

Hacı Şakirler Konağı kahvaltı ve akşam yemeğiyle yarım pansiyon konseptinde hizmet veriyor. Tesisin bahçesinden elde edilen taze sebzelerle veya lokal pazardan alınan ürünlerle birbirinden özel yöresel yiyecekler hazırlanıyor. Aynı zamanda bahçede dut ağaçları da mevcut mevsiminde gelirseniz dalından meyveleri toplayıp yiyebilirsiniz. Bu eşsiz konakta eko yaşam doğrultusunda çalışmalar yapılması sebebiyle çevre ve doğanın korunması amaçlanıyor.

Tesisin eskiden ahır olan bölümü günümüzde bir cep sinemasına dönüştürülmüş. Eko yaşam konusunda seminer ve çalışmalar yapılabilmesi için bu alanda eğitimler yapılıyor. Konak sürdürülebilirlikle ilgili bilinçli yaklaşımı kapsamında, kullanılan temizlik ürünlerinden elektrik ve su harcamalarına kadar titizlikle çalışıyor.

Konakta bulunan ücretsiz otoparka aracınızı koyabilirsiniz. Böylece park sıkıntısı yaşamazsınız.

Hacı Şakirler Konağı Mudurnu merkezde yer aldığı için çevreyi yürüyerek gezebilirsiniz. Tesisle Bolu Havaalanı 50 dakikalık sürüş mesafesinde yer alıyor.

Tesise giriş saati en erken 14.00, çıkış saati ise en geç 12.00’dir. Hacı Şakirler Konağı’nda evcil hayvan konaklamasına izin verilmiyor.

Frequently Asked Questions

hotel