Cheap Flights to Dusseldorf

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Dusseldorf

Information About Dusseldorf

PHONE CODE 0 49
POPULATION 598,786

Airports in Dusseldorf

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Dusseldorf Airport

What You Need to Know About Dusseldorf

Düsseldorf Köln şehrinin kuzeyinde bulunmaktadır, Köln’ün ortasından geçen Ren Nehri Düsseldorf kentinin kıyısından geçmektedir. Kente adını veren ise Düssel Deresi’dir. Düsseldorf’un Almanya için belki de en önemli özelliği fuar ve moda kenti olmasıdır. Almanya’nın en büyük sanayi kenti olan Köln ile olan yakınlığı Düsseldorf’taki sanayi fuarlarının cazibesini arttırmaktadır. Ayrıca kent merkezinde yer alan meyhane ve birahaneleri ile ünlü kentte bulunan Altstadt Semti Dünya’nın en uzun barı diye anılmaktadır. Klasik arabaların sergilendiği ve satıldığı Classic Remise Dusseldorf, Ren Nehri kenarında yürüyüş yapıp dinlenebileceğiniz Rheinuferpromenade, hem gezip hem alışveriş yapabileceğiniz Königsallee, şehre yukardan bakabileceğiniz Rhine Tower (Rheinturm) ve göz alıcı mimarisiyle MedienHafen Düsseldorf denindiğinle akla ilk gelen mekanlardır.

Ticari önemi sahip kentin ulaşım ağı hayli gelişkindir. Havayolu ulaşımı ise Düsseldorf Uluslararası Havalimanı ile sağlanmaktadır. Düsseldorf Uluslararası Havalimanı şehir merkezine sadece 6 km uzaklıktadır. Havaalanında 15 dakikada bir kalkan trenler ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Düsseldorf’a uçuşu bulunan havayolu firmaları Türk Hava Yolları, Sun Express, Atlas Global, Ukraine International Havayolları, Serbian Havayolları, Air France, Aeroflot Russian Havayolları, KLM, Aegean Havayolları, British Airways, Lufthansa, Emirates, Etihad Airways’tir. Tüm havayolu firmaları ile ilgili daha detaylı içeriğe oBilet.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Modasıyla ve fuarlarıyla ünlenmiş kent Düsseldorf’a yapacağınız yolculuğunuzda en ucuz Düsseldorf uçak bileti için tercihiniz oBilet olsun. oBilet kalitesiyle en uygun Düsseldorf uçak biletini satın alabilir ve huzurla seyahat edebilirsiniz. Aklınıza takılan her şey için oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Blog Posts About Dusseldorf

  • Düsseldorf Gezi Rehberi ve Görülecek Yerler

    Almanya’nın en önemli kentlerinden biri olan Düsseldorf, turistik güzergahlar arasında en ön plana çıkan yerler arasında sayılmasa da Ren Nehri’nin kenarında yer alan düzenli, sık sık en yaşanılası şehirler arasında seçilen, ufak bir eski kent merkezi bulunan, insanı geldiğine pişman etmeyen bir rota. Temmuz ayının üçüncü haftasında düzenlenen Kirmes Festivali sırasında dört milyon turistin akınına

    See the rest