Cheap Flights to Croatia

Airline Companies Flying to Croatia

Information About Croatia

PHONE CODE 0 385
POPULATION 4,171,000

Popular Airports in Croatia

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Zagreb Airport
Zadar Airport 0 km Taxi, Bus
Split Airport 0 km Taxi, Bus
Rijeka Airport 0 km Taxi, Bus
Pula Airport 0 km Taxi, Bus
Osijek Airport 0 km Taxi, Bus
Losinj Airport 0 km Taxi, Bus
Dubrovnik Airport
Brac Airport 0 km Taxi, Bus

What You Need to Know About Croatia

Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz'in kesişme noktasında bulunan Hırvatistan Cumhuriyeti ana kara ve bine yakın kadar adadan oluşmaktadır. Adriyatik kıyısındaki Hırvatistan’da Dalmaçya Kıyıları eşsiz bir güzelliğe sahiptir. 20 ayrı idari bölgeden oluşan ülkenin büyük şehri ve başkenti Zagreb’tir. büyük adaları ise 405 kilometrekarelik yüzölçümleriyle Cres ve Krk adalarıdır. Hırvatistan resmi dili Güney Slav dilleri'nden birisi olan Hırvatça’dır ve Hırvatistan para birimi Hırvat Kunası’dır. Zagreb turistik açıdan çok önemli bir şehirdir. Zagreb'te gezilecek onlarca yer bulunmaktadır; turistlerin çok ziyaret ettiği mekanların bazıları ise: Ben Jelacic Meydanı, Museum of Broken Relationships (Kırık Kalpler Müzesi), St. Mark Kilisesi, Gornji Grad-Medvescak, Art Pavilion, Mimara Müzesi, Zagreb Zoo, Zagreb Katedrali Teknik Müzesi, İllüzyon Müzesi, Modern Galeri, Etnografya Müzesi, Gric Tunnel, Hırvatistan Doğal Tarih Müzesi, Mantar Müzesi, Lauba, Atelijer Mestrovic, Tortureum, Dolac Market, Medvedgrad, Maksimir Park, Glyptotheque, Lotrscak Kulesi'dir. Adriyatik kıyısında bulunan ve Orta Çağ ruhu taşıyan Dubrovnik’te gezilecek yerler şehrin surları, kuleleri, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Stradun Caddesi, Onofrio Çeşmesi, Orlando Heykeli, gümrük binası, şehir kapıları. Hırvatistan’ın önemli liman şehri Split, Hırvastistan’ın dantel kıyılarındaki müthiş güzellikteki küçük kale şehirlerinden birisi olan Primosten ve Zadar Hırvatistan’da ziyaret edilebilecek diğer güzel şehirlerdir.

Ülkenin başkenti olan Zagreb’in ana havalimanı olan Zagreb Havalimanı, Hırvatistan’ın büyük ve çok yolcu trafiğine sahip havalimanıdır. Zagreb Havalimanı şehir merkezindeki Zagreb Merkez İstasyonu’nun yaklaşık 10 km uzağında bulunmaktadır. Zagreb Uluslararası Havalimanı’na doğrudan uçuş seferleri düzenleyen bir çok hava yolu firması bulunmaktadır, bu firmaların önemlileri ise Türk Hava Yolları, Tunisair, Swiss International Air Lines, Qeshm Airlines, Qatar Airways, Onur Air, Nouvelair, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Korean Air, KLM, Iberia, Eurowings, Emirates, El Al, Brussels Airlines, British Airways, Air Serbia, Air Malta, Air France'dır. Ülkenin diğer önemli bir tatil kenti olan Dubrovnik'teki Dubrovnik Havalimanı Dubrovnik'ten 15 km kadar dışarda yer almaktadır. Dubrovnik Havalimanı’na aktarmasız uçuş seferleri düzenlemekte olan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Wings of Lebanon, Volotea, TUIfly Belgium, VLM Airlines Slovenia, TUI Airways, SunExpress Deutschland, SmartWings, S7 Airlines, Kufthansa, Austrian Airlines, British Airways ve Air Berlin. Dubrovnik uçak biletleri altarmalı olarak da Avrupa'nın pek çok kenti üzerinden alınabilmektedir. Hırvatistan uçak biletleri ile ilgili tüm bilgilere oBilet.com ile tek bir adresten ulaşabilirsiniz.

Balkanlar’ın ve Adriyatik kıyılarının güzide ülkesi Hırvatistan için ucuz Hırvatistan uçak biletlerine oBilet.com sayesinde sahip olabilirsiniz.

flight