Cheap Flights to Denmark

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Denmark

Information About Denmark

PHONE CODE 0 45
POPULATION 5,731,000

Popular Airports in Denmark

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Kastrup Airport
Roskilde Airport

What You Need to Know About Denmark

İskandinav Ülkeleri’nin en küçüğü olan Danimarka, İskandinav Ülkeleri’nin en güneyde yer alanıdır. Baltık Denizi ve Kuzey Denizi ile çevrili olan Danimarka güneybatıda İsveç, güneyde Norveç ve Almanya ile komşudur. İsveç şehri Malmö ile Kopenhag’ı birbirine bağlayan 8 km uzunluğundaki Oresund Köprüsü’dür. Oresund Köprüsü sayesinde hem karayolu hem demiryolu kullanılarak Danimarka’dan İsveç’e seyahat edilebilir. Danimarka’nın başkenti Kopenhag, Danimarka resmi dili Danca, Danimarka resmi para birimi Danimarka Kronu’dur. Milli Tarih Müzesi’ne ev sahipliği yapan Frederiksborg Sarayı bir gölün ortasında yer almaktadır ve İskandinavya’daki en iyi sanat koleksiyonlarından biridir. Dünya gemicilik tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Vikingler’den kalma gemilerin sergilendiği Viking Gemi Müzesi oldukça spesifik ve özel bir müzedir. Danimarka dünyaca ünlü oyuncak markası Lego’nun çıkış yaptığı ülkedir ve dünyanın en meşhur binalarının legodan yapılmış örneklerini barındıran Legoland hem çocuklar hem yetişkinler için oldukça eğlencelidir. Kendinizi Danimarka köy hayatının içinde hissedeceğiniz Den Gamle By Açık Hava Müzesi, tam İsveç ile Danimarka sınırında bulunan Kronborg Kalesi, şirin mi şirin Bornholm Adası, Tivoli Bahçeleri Danimarka’da gezilecek yerlerin en önde gelenleridir. Danimarka mutfağı aynı diğer İskandinav Ülkeleri gibi et, balık ve patates ağırlıklı yemeklerden oluşmaktadır. Caz Müzik Festivalleri, İndie Rock Müzik Festivali olan Northside Festival, Sankthansaften Festivali, Roskilde Festivali gibi birçok müzik ağırlıklı festival yıl boyunca farklı zamanlarda düzenlenmektedir.

Kopenhag şehir merkezinden 8 kilometre, İsveç’in Malmö kentinin şehir merkezinden 24 kilometre uzaklıktaki Kopenhag Havalimanı İskandinav Ülkeleri’ndeki en büyük havalimanıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan SAS, Atlas Global, Türk Hava Yolları firmaları ile aktarmasız 3 saat 30 dakika’da Kopenhag Havalimanı’na seyahat edebileceğiniz gibi Pegasus Airlines ile de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt Kopenhag’a uçabilirsiniz. Ayrıca Aeroflot Russian, British Airways, Aaegean Havayolları, Serbian Havayolları, Air France, Lufthansa ve oBilet.com adresinde bulabileceğiniz birçok firma ile aktarmalı olarak Kopenhag uçak bileti bulabilirsiniz. Lego oyuncak şirketinin ve Legoland’in yer aldığı Billund’ta bulunan Billund Havalimanı’na da Türkiye’den seyahat imkanı bulunmaktadır. British Airways, Lufthansa, Air France, Türk Hava Yolları gibi firmalarla aktarmalı olarak Billund’a seyahat edebilirsiniz.

Vikingler’in ülkesi Danimarka’ya oBilet.com adresinden kolaylıkla bulabileceğiniz en ucuz Danimarka uçak bileti ile seyahat edebilirsiniz.

flight