Cheap Flights to Armenia

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Armenia

Information About Armenia

PHONE CODE 0 374
POPULATION 3,014,000

Popular Airports in Armenia

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Zvartnots Airport
Gyumri Airport 0 km Taxi, Bus

What You Need to Know About Armenia

Milattan önce eski Urartu Krallığı’ndan başlayan Ermenistan tarihi Pers, Bizans, Selçuklu ve Osmanlılar ile devam etmiştir. 1991 yılında Sovyetler Birliği’nden ayrılarak bağımsızlığını ilan etmiş olan Ermenistan ya da resmi ismiyle Ermenistan Cumhuriyeti kuzeyinde Gürcistan, doğusunda Azerbaycan, güneyinde İran, batısında Türkiye ve Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile komşu olan bir Güney Kafkasya ülkesidir. büyük şehri olan Erivan ülkenin başkentidir. Ermenistan’ın başkent Erivan’dan sonraki diğer önemli şehirleri Gümrü, Vanadzor, Eçmiadzin ve Hrazdan’dır. Ermenistan resmi dili Ermenice olmakla birlikte Rusça ve İngilizce de oldukça yaygındır. Ermenistan resmi para birimi ise Ermeni Dramı’dır. Ermenistan Hıristiyanlığı devletin dini olarak kabul etmiş olan ilk ülkedir. Başkent Erivan’da şehrin merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, Gökmescit, Ermenistan Milli Galerisi, Ermenistan Tarih Müzesi, Hükümet Binası, Erivan Opera Binası gezilebilir. Ülkenin büyük ikinci şehri olan Gümrü’de oldukça büyük çeşmeler, restoranlar, küçük müzeler, bir kilise ve katedralin yer aldığı Şehir Meydanı, Rus Kilisesi, Ulusal Arkeoloji Müzesi, Siyah Kale gezilebilir. Ermenistan da aynı ülkemiz gibi Doğu- Batı arası bir kültür sunmaktadır ve yemekleri de ülkemiz ile çok benzerlik göstermektedir.

İstanbul, Ankara,Trabzon ve Erzurum’dan otobüsle ulaşım imkanı bulunan Ermenistan’a uçakla da seyahat imkanı bulunmaktadır. Başkent Erivan’ın batısında ve Erivan şehir merkezine 12 km uzaklıktaki Zvartnots Uluslararası Havalimanı ülke hava trafiğinde çok önemli paydaya sahiptir. Atlas Global firmasından alabileceğiniz Erivan uçak bileti ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Erivan Zvartnots Uluslararası Havalimanı’na 2 saat 10 dakika’da seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Aaeroflot Russian Havayolları, Ukraine International Havayolları, Qatar Airways, Utair Aviation, Aegean Havayolları, LOT Polish Havayolları, Lufthansa, Fly Dubai ve daha birçok firma ile aktarmalı olarak Erivan- Zvartnots Uluslararası Havalimanı’na seyahat edebilirsiniz. Ermenistan uçak biletileri ile igli ayrıntılı bilgilere oBilet.com sitesinden erişebilirsiniz.

Ermenistan ülkemize benzeyen yapısıyla ve doğu- batı kültürünü harmanlamasıyla oldukça güzel bir seyahat noktası olabilir. uygun Ermenistan uçak biletini bulmak için oBilet.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz. ucuz Ermenistan uçak biletini güvenli ödeme seçenekleriyle kolayca satın alabilirsiniz.

Favorite Flight Destination 2 of obilet Users

flight