Bus Tickets to Visit

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Visit

CITY Batman
PHONE CODE 0 322
LICENSE PLATE CODE 01
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Visit Bus Ticket

Ziyaret kasabasının eski isimlerinden biri Kudüs olarak geçiyor. İsminin bir zamanlar Kudüs olması da bu yerin önemini gösteriyor. Batman’ın Diyarbakır kısmının daha yakınında bulunan yöre, tarihi eserlerle dolu bir yer. Sevdiklerinizle Ziyaret otobüs bileti alıp bu güzel tarihi yöreyi ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaret otobüs firmalarından bilindik olan ise Siirt Baykan olarak geçiyor. Ziyaret otobüs bilet fiyatları aldığınız güne göre farklılık gösterebiliyor. Ne kadar erken alırsanız o kadar iyi.

Ziyaret’te Görülecek Yerler

  • Ziyaret Tepe Höyüğü: En yoğun yerleşmenin Orta ve Geç Asur döneminde olduğu söyleniyor.
  • Memikan Köprüsü: Hangi tarihte ve kim tarafından yapıldığı bilinmeyen köprü, şehrin en önemli köprülerinden bir tanesidir. Ziyaret otobüs seferlerinden biriyle bu yöreye geldiğinizde dilerseniz bu köprüyü görebilirsiniz.
  • Zeynel Bey Kümbeti: Bu tarihi eserin en önemli yanı Anadolu’nun ilk anıt mezarı olması oluyor.
  • On Kemerli DDY Köprüsü: 1944 yılında, İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru, yapımı tamamlanıyor.

Ziyaret’te Ne Yenir?

Batman’ın meşhur yemeklerini bu yörede de bulmanız mümkün. Ziyaret’e geldiğiniz zaman Batman usulü Kültülk (içli köfte) yiyebilirsiniz. Ev yemekleri veren lokantalara gidip Şam böreği veya bir tür türlü yemeği olan Tırşık’ı deneyebilirsiniz. Batman uçuşlarından biriyle bu bölgeye geldikten sonra bu leziz yemekleri tadabilirsiniz.

Ziyaret’te Nerede Kalınır?

Batman uçak biletinizi aldıktan sonra bavulunuzu hazırlamanız yeterli. Çeşitli yöresel yemekleri ve tarihi dokularıyla eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.Size uygun olan uçuş zamanını seçip bu yöreye gelebilirsiniz. İlçede bulunan butik otellerde, 5 yıldızlı otellerde ya da apart otellerde konaklayabilirsiniz.

Bus Stations in Visit

Popular Bus Trips Departing From
Visit

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Visit

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus