Bus Tickets to Patnos

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Patnos

POPULATION 124,762
LAND AREA 1,394 km²
CITY Ağrı
PHONE CODE 0 472
LICENSE PLATE CODE 04
NUMBER OF BUS TERMINALS 4

Things You Need to Know After Buying the Patnos Bus Ticket

Patnos, Ağrı’nın ilçelerinden biridir. Görülmesi gereken pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu güzellikleri keşfetmek isteyenler, obilet.com üzerinden Patnos otobüs bileti satın alabilirler.

Patnos otobüs seferleri, az sayıda firma tarafından düzenlenmektedir. Genellikle yerel firmalarla seyahat edebilirsiniz. Obilet.com üzerinden bu firmaların hepsini detaylı şekilde görebilir ve aralarında karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Bu sayede kendinize en uygun olan firmadan Patnos otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Patnos’ta nereler gezilir?

Patnos’ta görmeniz gereken pek çok tarihi mekan bulunmaktadır. Süphan Dağı’nın eteklerinde kurulu olan bu ilçe, dağlık ve taşlık bir bölgedir. Bu yüzden doğa içerisinde vakit geçirmeyi sevenler için çok da ideal bir yer değildir.

Urartu döneminden kalma olan Aznavur ve Girik tepelerindeki kalıntıları mutlaka görmelisiniz. Aznavur Tepe’ye Patnos Kalesi de denir. Urartulardan kalma saray, tapınak ve bina kalıntıları vardır. Yıkıntı bir hale gelmiş bu antik kentin içerisinde çeşitli mezar taşları, tapınak, kale ve sur kalıntıları da görebilirsiniz.

Girik Tepe ise Değirmentepe olarak anılır. Buradaki yapılar da tahribata uğramıştır. Saray kalıntıları, sur ve anıtsal yapı kalıntıları bulunmaktadır. Her iki antik kentte de kazı çalışmaları yapılmış ve bulunan kalıntılardan değerli olanları müzelerde sergilenmek üzere Erzurum ve Van’a yollanmıştır.

Patnos’un merkezinde dolaşıp çarşısını gezebilir; buradan yöresel eşyalar satın alabilirsiniz. Hem kendinize hem de sevdiklerinize iyi bir hediye olabilir.

Patnos’ta ne yenir?

Patnos’ta genellikle et ve bakliyatla yapılan yemeklerden oluşan bir mutfak karşınıza çıkacaktır.

En sevilen ve mutlaka tatmanız gereken yöresel lezzetler arasında; keledoş, helise, hengel, arksavk, jajerun, hekerun, gışal, lakşil fukara yemeği gibi yemekler bulunmaktadır. Her biri sadece bu yöreye özgü olan lezzetlerdir.

Patnos’ta nerede kalınır?

Patnos, küçük bir yerleşim olduğu için konaklama imkanları kısıtlıdır. Ancak var olanlar da her bütçeye uygun ve imkanları karşılar şekildedir. Otel, pansiyon ve öğretmenevleriniz tercih edebilirsiniz.

Patnos, özellikle tarihi yapı ve kalıntıları gezmekten keyif alan insanların seveceği bir yerdir. Siz de onlardansanız, obilet.com üzerinden Patnos otobüs bileti satın alıp yola çıkabilirsiniz.

Bus Stations in Patnos

Patnos Bus Station Atatürk, İpek Yolu Cd., 04500 Patnos/Ağrı
Patnos Otogar Atatürk, Patnos Otogar, 04500 Patnos/Ağrı, Türkiye
Lojão Rio do Peixe R. Dr. José Genuíno, 132 - Centro, Patos - PB, 58700-050, Brazil
Damásio Educacional Rua João Soares, 244 - Jardim Califórnia, Patos - PB, 58700-318, Brazil

Popular Bus Trips Departing From
Patnos

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Patnos

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus