Bus Tickets to Igdir

Information About Igdir

POPULATION 190,424
LAND AREA 3,587 km²
PHONE CODE 0 476
LICENSE PLATE CODE 37
NUMBER OF BUS TERMINALS 4

Things You Need to Know After Buying the Igdir Bus Ticket

Iğdır, Doğu Anadolu’nun güzelliklerle dolu şehirlerinden biridir. Türkiye’nin en önemli dağlarından birine ve pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapan bu şehri, gezilecek yerler listesine eklemelisiniz. Obilet.com üzerinden Iğdır otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Iğdır otobüs bileti almak için obilet.com adresini kullanırsanız, Iğdır otobüs seferleri düzenleyen firmaların hepsini bir arada görüntüleyip aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylelikle kendiniz için en ideal ve en ekonomik otobüs biletini satın alabilirsiniz. Hem de hızlı ve güvenli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Iğdır’da nereler gezilir?

Iğdır, pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapmanın yanı sıra, kendine has bir güzelliğe de sahiptir.

Soykırım Anıtı’ndan şehri gezmeye başlayabilirsiniz.

Harmandöven Kervansarayı görülmesi gereken en önemli tarihi yapılardan bir diğeridir.

Koçbaşlı Mezarlar, Iğdır Ovası’ndaki mezarlıkların neredeyse tamamıdır.

Aras Nehri’ni görmeli ve çevresinde muhakkak yürüyüş yapmalısınız. Hatta orada bulunan dinlenme tesislerinde yemek yiyip bir şeyler içerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Meteor Çukuru, Korhan Yaylası’nın ortasına göktaşının düşmesi sonucu meydana gelmiş ve doğal güzelliği, zengin çiçek çeşidiyle insanı etkileyen bir yerdir.

Ahura Harabeleri, muhakkak görülmesi gereken tarihi yapılardır.

Türkiye’nin neredeyse 100 yıllık tuz ihtiyacını karşılayacak kapasitede olan Tuzluca Tuz Mağaraları’nı da gezmeli ve o güzelliği yakından görmelisiniz.

Şehit Türkler Anıtı ve Müzesi’ni ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Acısu Köprüsü, Elli Küçe Çayı Köprüsü, Tuzlu Köprüsü, Ağabey Köprüleri, İncesu Köprüsü gibi köprüleri görmeli, yürüyüş yaparak tadını çıkarmalısınız.

Iğdır’da ne yenir?

Iğdır’da Doğu mutfağı yemeklerinin dışında, şehre özgü yöresel yemekler de yiyebilirsiniz.

Bozbaş, lepeli ekşili pilav, katlet, hörre, helise, perzana, taş köfte, tavuk şorva, tandır şiş, işkembe kavurma, cızdık, paça, tereyağlı erişte, fetir gibi yöresel lezzetlerinden muhakkak tatmalısınız.

Omaç helvası, kavut, kayvasa ve patlıcan reçeli de şehre özgü tatlı lezzetlerdir.

Iğdır’da nerede kalınır?

Şehrin merkezinde, her bütçeye uygun otel bulmanız mümkündür. Ayrıca, Aras Nehri çevresinde bulunan konaklama tesislerinde de kalabilirsiniz.

Unutulmaya yüz tutan, farklı lezzetleri ve eşsiz güzellikteki doğal, tarihi yapıları ile Iğdır mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir. Vakit kaybetmeden obilet.com üzerinden Iğdır otobüs biletinizi alın.

Bus Stations in Igdir

Iğdır Bus Stationı +904162165620 Emek, Aydoğan Cd., 76000 Iğdır Merkez/Iğdır

Igdir Hotels

bus