Bus Tickets to Yenice

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Yenice

POPULATION 33,387
LAND AREA 1,381 km²
CITY Çanakkale
PHONE CODE 0 286
LICENSE PLATE CODE 17
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Yenice Bus Ticket

Yenice, Çanakkale’nin en doğusunda kalan ilçelerden biri olarak öne çıkıyor. Bünyesinde 3 adet belde barındırıyor. Merkezin kuzeyinde Güre Dağları, güneybatısında Asar Dağları bulunuyor. Yükseltisi değişken olan bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Yenice otobüs bileti ya da Çanakkale uçuşlarına bakarak bölgeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çanakkale Anafartalar turizm, Tek Silivri Yılmaz Turizm, Gelibolu Özde Turizm gibi firmalar ile merkezden Yenice’ye ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Yenice’de Gezilecek Yerler

Yenice, Çanakkale’nin en geniş bitki örtüsüne sahip ilçesi olarak öne çıkıyor. Buna bağlı olarak ilçenin geniş bir doğal güzellik skalasına sahip olduğunu söylemek mümkün oluyor.

  • Hadrianus Kalesi: Kral Handrianus tarafından avlanma, sayfiye ve karakol kalesi olarak biliniyor.
  • Çal Kale: Helenistik Dönem’e ait tarihi bir kale olarak öne çıkıyor.
  • Çınar ve Seyvan köyleri, bölgede bulunan antik yerleşimler olarak biliniyor.

İlçede turistlerin ilgisini toplayan alanlar olarak biliniyor. Yenice otobüs firmalarını araştırarak uygun şekilde ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yenice’de Ne Yenir ?

Yenice’de oldukça geniş bir yemek kültürü bulunuyor. Bu bağlamda ziyaretçiler için pek çok yeni lezzetten bahsetmek de mümkün oluyor.

  • Tumbi: ince bulgur, domates ve biberden yapılıyor.
  • Metez: Hamurun içine lor, salça ve soğan konularak hazırlanıyor.
  • Çırpma: Ispanak ve un ile hazırlanan hamur kıvamındaki malzemenin kızartması ile yapılıyor.

Bu lezzetleri tatmak için Yenice otobüs seferlerini araştırabilir, Yenice otobüs bilet fiyatlarını karşılaştırarak uygun bilet satın alabilirsiniz.

Yenice’de Nerede Kalınır?

Yenice’ye gitmek isteyen ziyaretçilerin, kalacakları yeri belirlerken dikkat etmeleri gereken pek çok detay bulunuyor. Çanakkale uçak biletini ya da otobüs biletini satın aldıktan sonra internet üzerinden ön rezervasyon fırsatlarını araştırabilirsiniz. Hem ulaşım için uygun fiyatlı biletler alma şansına sahip olabilir hem de ön rezervasyon ile kendiniz için uygun konaklama seçeneğini bulabilirsiniz.

Bus Stations in Yenice

Yenice (Canakkale) Bus Station Yeni, Biga Cd. No:25, 17550 Yenice/Çanakkale

Popular Bus Trips Departing From
Yenice

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Yenice

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus