Bus Tickets to Tavsanli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Tavsanli

POPULATION 102,141
LAND AREA 1,899 km²
CITY Kütahya
PHONE CODE 0 274
LICENSE PLATE CODE 43
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Tavsanli Bus Ticket

Kütahya’nın ilçelerinden biri olan Tavşanlı, Adonas çayı civarında yüksek dağlarla kaplı vadinin arasında konumlanıyor. Şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Şifa kaynağı olan kaplıcaları ve kaya mezarları ile ön plana çıkan ilçe, her yıl binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Özellikle kaplıca turizminin gelişmesi, bölgenin kalkınmasına da ciddi katkı sağlıyor.

Otobüsle yolculuğa çıktığınızda doğal güzelliklerin arka arkaya sıralandığı ovaları, platoları ve vadileri görebilirsiniz. İlçeye ulaşımı ise Kütahya Astur Turizm, Yaman Turizm, Metro Turizm, Beydağı Turizm gibi Tavşanlı otobüs firmaları arasından birini seçerek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ulaşım için hava yolunu da tercih edebilirsiniz. Kütahya uçak bileti ile İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na oradan da ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tavşanlı’da Gezilecek Yerler

Tavşanlı’da gezebileceğiniz ve görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Tavşanlı otobüs bileti aldıktan sonra bölgeye gelebilir ve en çok tercih edilen şu mekânları gezebilirsiniz:

  • Göbel Kaplıcaları: Yerli ve yabancı olmak üzere her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan Göbel Kaplıcaları, Tavşanlı’nın en gözde yerleri arasında bulunuyor. Ayrıca bu bölgeye Tavşanlı otobüs seferleri ile ulaşım sağlamak oldukça kolay.
  • Frig Kaya Mezarları: 13. ve 14. yüzyıllara ilgi duyan ziyaretçilerin uğradığı yerlerden biri oluyor. Merak eden ziyaretçiler için önemli olan Frig Kaya Mezarları, mutlaka görmeniz gerekenler yerler arasında bulunuyor.

Tavşanlı’da Ne Yenir?

Tavşanlı otobüs bileti alarak Kütahya’nın meşhur lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz. İlçe, sadece tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle değil, aynı zamanda mutfak kültürüyle de ön plana çıkıyor. Tavşanlı’da tatmak isteyebileceğiniz yemekler arasında şunlar bulunuyor:

  • Sini Mantısı: Yeşil mercimekli ve kıymalı olmak üzere iki türü bulunan bu yemek, Tavşanlı’nın ziyaretçileri tarafından sıkça tercih ediliyor.
  • Cimcik: Kütahya’nın yöresel lezzetleri arasında bulunan cimcik, bir mantı çeşidi olarak karşımıza çıkıyor.

Tavşanlı’da Nerede Kalınır?

Tavşanlı ziyaretinizde konaklama seçenekleri arasında butik oteller ve pansiyonlar önde geliyor. Tavşanlı otobüs bilet fiyatları ile benzer şekilde konaklama da oldukça uygun fiyatlarda gerçekleştirilebiliyor. Bununla birlikte ziyaretinizi Kütahya uçuşları ile de yapabilirsiniz. İlçeye gelmeden önce konaklamak istediğiniz yerle görüşerek rezervasyon işlemlerinizi yapmanız tatiliniz sırasında size avantaj sunuyor.

Bus Stations in Tavsanli

Tavşanlı Otogarı Yeni Mh. 43300 Tavşanlı/Kütahya
Tavsanli Otagar Çukurköy, Adnan Menderes Blv. No:60, 43300 Tavşanlı/Kütahya, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Tavsanli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Tavsanli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Tavsanli Hotels

bus