Bus Tickets to Silvan

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Silvan

POPULATION 84,841
LAND AREA 1,252 km²
CITY Diyarbakır
PHONE CODE 0 412
LICENSE PLATE CODE 21
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Silvan Bus Ticket

Silvan, Diyarbakır'ın kalabalık ve gelişmiş ilçeleri arasında bulunuyor. Batman sınırı yakınlarındaki ilçe, merkezden 79 kilometre kuzeydoğuda yer alıyor. Silvan otobüs bileti, gürültüden uzak bir bölgeye gitmenizi sağlıyor.

Silvan'a gitmek için genellikle E99 yolu tercih ediliyor. Batman üzerinden yapılan seferler için D950 güzergahı da kullanılabiliyor. Silvan otobüs bilet fiyatları şirketler arasında farklılık gösteriyor. Öne çıkan otobüs firmaları da Kamil Koç, Has Diyarbakır ve Öz Diyarbakır olarak sıralanıyor.

Silvan'da Ne Yenir?

Diyarbakır uçuşları ve otobüs seferleriyle ulaşılabilen Silvan'da rağbet gören lezzetler şunlar:

  • Ayvalı Kuzu Kavurma: Elma dilimi doğranmış ayvalar, orta yağlı ve yumuşacık kuzu etlerine sıra dışı bir aroma kazandırıyor.
  • Tirşik: Kuzu eti, mevsiminde toplanmış patlıcan, soğan, domates ve yeşil biber ile bütünleşiyor. Yemeğin etsiz seçeneği de bulunuyor.
  • Nardan Aşı: Kıyma ve bulgur karışımıyla yapılan yuvarlak köfteler, salçalı ve nar ekşili suda haşlanıp lezzet kazanıyor.

Silvan'da Gezilecek Yerler

Silvan otobüs seferleri,tarihsel zenginliği ile meşhur bir bölgeye ayak basmanızı sağlıyor. Eski medeniyetlere ait kalıntılar, dimdik ayakta duruyor. İlçede görülmesi gereken yerler şöyle:

  • Silvan Kalesi: Milattan önce birinci yüzyılda inşa edildiği düşünülen kale, sağlamlığı ile ziyaretçileri selamlıyor.
  • Selahaddin Eyyubi Camii: Silvan'ın kalbindeki eski ve büyük cami, on birinci yüzyıl İslam mimarisinin tarzını yansıtıyor.
  • Malabadi Köprüsü: Batman sınırı yakınlarındaki köprü, on ikinci yüzyıldan beri görkemini koruyor.

Silvan'da Nerede Kalınır?

Silvan otobüs firmaları düzenli aralıklar ile bölgeye turist taşıyor. Konaklama ihtiyaçları, ilçedeki küçük pansiyonlarda karşılanabiliyor. Diyarbakır otellerinde kalıp günlük seyahatler ile ilçeyi ziyaret etmek, yaygın seçenekler arasında bulunuyor. Diyarbakır uçuşları ve otobüs seferleri, farklı zaman dilimlerinde canlılığını koruyor. İlçeye gelerek unutulmaz bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bus Stations in Silvan

Silvan Bus Station Kale Mh.21640 Silvan/Diyarbakır

Popular Bus Trips Departing From
Silvan

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Silvan

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Silvan Hotels

bus