Bus Tickets to Silopi

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Silopi

POPULATION 121,463
LAND AREA 831 km²
CITY Şırnak
PHONE CODE 0 486
LICENSE PLATE CODE 73
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Silopi Bus Ticket

Silopi, Şırnak’ın eski yerleşim yerlerinden biridir. Cudi Dağı’nın eteklerinde bulunan bu ilçenin kendine has bir havası vardır. Keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Silopi otobüs bileti alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Silopi otobüs seferleri yalnızca yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden detaylarıyla görebilirsiniz. Böylece aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Kendinize uygun olan firmayı seçerek Silopi otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Silopi’de nereler gezilir?

Silopi oldukça eski bir yerleşim yeridir. Ancak sahip olduğu pek çok yapı günümüze sağlıklı bir şekilde ulaşamamıştır.

Kızılsu Irmağı’na gidebilir ve ilçenin doğasının tadını çıkarabilirsiniz. Burada bulunan beyaz kayalardaki Kral ve Kraliçe kabartmalarını da görmelisiniz.

Cudi Dağı’ndaki Sanherip kabartmaları, Cizre ile Silopi arasında bulunan mescit ve sarnıç kalıntıları da görülmeye değer kalıntılardır.

Nuh Peygamber’in evinin temelleri de burada bulunmaktadır.

Silopi’de ne yenir?

Şırnak’ın tüm yöresel lezzetlerini burada da tadabilirsiniz. Kutlık, şerbidev, kipe, şımşıpe, mahmılatlık, fıreydin, perde pilavı, suryaz, meyre, hekeheşandi ve bırınzer gibi lezzetlerinden mutlaka tatmalısınız.

Silopi’de nerede kalınır?

Silopi küçük bir yerleşim yeri olduğu için konaklama seçenekleri de biraz kısıtlıdır. İlçede var olan 1-2 adet konaklama tesisi her bütçeye uygundur.

Silopi, Şırnak’a yolunuz düştüğünde mutlaka görmeniz tavsiye edilen bir yerdir. Obilet.com üzerinden otobüs bileti satın alarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Bus Stations in Silopi

Popular Bus Trips Departing From
Silopi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Silopi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus