Bus Tickets to Salihleralti

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Salihleralti

CITY İzmir
PHONE CODE 0 232
LICENSE PLATE CODE 35
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Salihleralti Bus Ticket

Salihleraltı, İzmir’den Ayvalık’a giderken Dikili’den sonra karşınıza çıkacak olan tatil beldesidir. Genelde yazlıkçıların bulunduğu bir bölgedir ve tatil için tercih edilme oranı yüksektir. Salihleraltı otobüs bileti almak için obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Salihleraltı otobüs seferleri düzenleyen pek çok firma bulunmaktadır. Obilet.com ile bu firmaların hepsini görebilir ve aralarında fiyat ile özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece aralarından kendinize en uygun bulduğunuz firmayı seçebilir ve Salihleraltı otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Salihleraltı’nda nereler gezilir?

Salihleraltı yazlık evlerle dolu bir bölge olduğu için akşam pazarı dışında gezebileceğiniz bir yeri yoktur. Eğer ev kiralayıp kalırsanız, tadını çıkarmanız gereken çok güzel bir sahil şeridi ve denizi vardır.

Salihleraltı’nda kalırsanız, çevreyi gezebilirsiniz. Hem Dikili’de hem Ayvalık’ta gezebileceğiniz pek çok güzellik vardır. İkisine de yakın olduğu için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Dikili’ye geçip burada bulunan Bademli Köyü’ne ve köydeki Bademli Ilıcası’na gidebilirsiniz. Garip Adası, Nebiler Şelalesi gibi doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Çandarlı Kalesi ve Pitane Antik Kenti’ni keşfedebilirsiniz.

Ayvalık’a gidip sokaklarında keşfe çıkabilir; Arnavut kaldırımlar ve taş evlerle dolu bu yerin tadını çıkarabilirsiniz. Sarımsaklı’da gezebilir, denize girebilirsiniz. Cunda Adası’na geçip tarihi ve doğal tüm güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Ayvalık’ın merkezinden tekne turlarına katılabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, tam karşısında bulunan Midilli Adası’na da geçebilirsiniz. Bu taraflara tatile gelirseniz, pasaportunuzu da yanınıza almayı unutmayın.

Salihleraltı’nda ne yenir?

Ege’nin klasik lezzeti, zeytinyağı ve zeytinyağı kullanılarak yapılan yemeklerdir. Ege mezeleri ve Ege’nin zeytinyağlı ve otlu yemeklerinden tatmalısınız.

Balık çeşitleri ve deniz mahsullerinden yemeli, Ayvalık tostundan da tatmadan dönmemelisiniz.

Taze ürünlerle hazırlanmış kahvaltıları, sakızlı kurabiyeleri, lokma tatlısı ve dondurmalarından tatmayı da ihmal etmeyin.

Salihleraltı’nda nerede kalınır?

Salihleraltı’nda sezonluk, aylık ya da haftalık olarak ev kiralayabilirsiniz. Yakınlarında bulunan bölgelerdeki otel ve pansiyonlarda da konaklayabilirsiniz.

Ege’de sakin ve temiz havaya sahip bölgelerden biri olan Salihleraltı’nda oldukça huzurlu bir yaz tatili geçirebilirsiniz. Enfes güzellikteki denizi, zeytin ağaçları ve bozulmamış doğasıyla tatil rotanızı buraya çevirebilirsiniz. Obilet.com üzerinden Salihleraltı otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Salihleralti

Popular Bus Trips Departing From
Salihleralti

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Salihleralti

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Top 8 Destinations Traveled by obilet users via Salihleralti

bus