Bus Tickets to Niksar

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Niksar

POPULATION 62,735
LAND AREA 889 km²
CITY Tokat
PHONE CODE 0 356
LICENSE PLATE CODE 60
NUMBER OF BUS TERMINALS 4

Things You Need to Know After Buying the Niksar Bus Ticket

Niksar, Tokat’ın en önemli ve popüler ilçelerinden biridir. Karadeniz ile Tokat arasında bir sınır kapısı olarak da nitelendirilebilir. Bu yüzden iki farklı kültürü bünyesinde barındırabilir. Obilet.com üzerinden Niksar otobüs bileti alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Niksar otobüs seferleri genellikle yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Fiyat ve özellik açısından birbirlerini kıyaslayabilirsiniz. Aralarından kendinize en uygun olan firmayı seçerek Niksar otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Niksar’da nereler gezilir?

İç Anadolu ile Karadeniz’in buluştuğu noktada görebileceğiniz çok fazla yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır.

Evliya Çelebi’nin yazılarından bahsetmiş olduğu Ayvaz Suyu’ndan gezmeye başlayabilirsiniz. Ayvaz Parkı’na gidip özel olarak şişelenip satılan bu suyun tadına bakabilirsiniz. Çam ağaçları arasında piknik yaparak güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Niksar Kalesi, ülkemizin en büyük ikinci kalesidir. Geçmişi oldukça eskiye dayanan bu kaleyi görmeli ve hakim olduğu manzarayı seyretmelisiniz.

Arasta Çarşısı, kalenin dibinde bulunan ve pek çok yöresel ürün alabileceğiniz özel bir yerdir.

Ulu Camii, Melikgazi Türbesi ve Yağıbasan Medresesi hem dini hem de tarihi açıdan oldukça özel yapılardır. Mutlaka ziyaret listesine eklemelisiniz.

Taş Mektep ve Leylekli Köprü de görülmesi gereken diğer özel yapılardır.

Doğanın tadını çıkarmak isterseniz, Çamiçi Yaylası’na gidebilirsiniz. Hatta denize girmek isteseniz, buradan 1 saat uzaklıkta olan Ünye’ye geçebilirsiniz.

Niksar’da ne yenir?

Buraya gelip de Tokat kebabı yemeden olmaz; tabi ki, ilk yemeniz gereken özel lezzet budur. Cevizli bahar ve cevizli parmak ekmek de tatmanız gereken diğer yöresel lezzetlerdir.

Niksar’da nerede kalınır?

Niksar’ın merkezinde her bütçeye uygun konaklama tesisi bulmanız mümkündür. Küçük otellerden büyük otellere kadar uzanan konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Öğretmenevi gibi yerlerde de kalabilirsiniz. Tüm bunların dışında, Tokat’ın merkezinde kalıp buraya günü birlik gezi de düzenleyebilirsiniz.

Niksar, küçük olmasına rağmen birbirinden değerli pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Tokat’ın en meşhur ve en turistik ilçesidir. Karadeniz esintilerinin de göründüğü bu yeri mutlaka görmelisiniz. Seyahat listenize eklerseniz, obilet.com üzerinden Niksar otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Niksar

Niksar Otogarı Bağlar, Çiçek Sk. No:18, 60600 Niksar/Tokat, Türkiye
Boğazbaşı Boğazbaşı, 60602 Boğazbaşı/Niksar/Tokat, Türkiye
Niksar Niksar, Tokat, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Niksar

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Niksar

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Niksar Hotels

bus