Bus Tickets to Narli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Narli

CITY Kahramanmaraş
PHONE CODE 0 344
LICENSE PLATE CODE 46
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Narli Bus Ticket

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine bağlı bir belde olan Narlı, şehir merkezine 31 km uzaklıkta bulunuyor. Tarih boyunca pek çok büyük medeniyetin iskan ettiği topraklarda bulunan bu belde, önemli tarihi kalıntıların arasında bulunuyor.

Narlı beldesine ulaşmak için öncelikle Kahramanmaraş Otobüs Terminali’ne varmanız gerekiyor. Terminale ulaştıktan sonra Narlı beldesine gitmek için şehir içi otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Narlı otobüs firmaları arasında Ak Aksu ve Lüks Kahramanmaraş Turizm firmaları en çok tercih edilenler arasında bulunuyor.

Narlı’da Gezilecek Yerler

Narlı beldesi, şehrin tarihi ve turistik bölgeleriyle iç içe bir konumda bulunuyor. Narlı otobüs seferleri arasında size en uygun seçeneği bularak, bu bölgeleri ziyaret edebilirsiniz. Narlı’da gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Köroğlu Kalesi: Abbasiler ya da Romalılar tarafından yapıldığı tahmin edilen kale, muhteşem manzaraları ziyaretçilerine sunuyor.
  • Kırk Mağaralar: Geçmiş yıllarda yerleşim yeri olarak kullanılan bu mağaralara, çok fazla sayıda olmasından dolayı Kırk Mağaralar deniyor.
  • Kartalkaya Barajı: Aksu Çayı üzerinde bulunan bu baraj aynı zamanda mesire alanı olarak kullanılıyor.

Narlı’da Ne Yenir?

Zengin mutfak kültürüyle ön plana çıkan bir bölgede bulunan Narlı beldesi, yöresel ve birbirinden lezzetli yemekleriyle misafirlerine adeta ziyafet veriyor. Narlı otobüs bileti fiyatlarını inceleyerek bu lezzet şölenine katılabilirsiniz. Bölgenin birbirinden güzel lezzetlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Acem Pilavı: Kuşbaşı et, pirinç, soğan, havuç ve baharatlarla hazırlanan yemeğin besin değerinin de yüksek olduğu biliniyor.
  • Eli Böğründe: Kuzu eti ve sebzelerle hazırlanan bu yemek özellikle bayramlarda ve özel günlerde servis ediliyor.
  • Maraş Tava: Çeşitli sebzeler ve kuzu eti ile hazırlanan yemek güveç kaplarda pişirilip, üzerine yoğurt dökülerek de servis ediliyor.
  • Sömelek Köfte: Bölgede sıklıkla tüketilen ve her öğünde yenebilen bu yemek, en kolay yapılan yöresel yemekler arasında bulunuyor.

Narlı’da Nerede Kalınır?

Narlı beldesinde konaklama yapabileceğiniz apart, butik ve termal otel seçenekleri bulunuyor. İhtiyaca ve beklentiye göre değişen bu tesisler, kaliteli hizmet anlayışı ile misafirlerini en iyi şekilde ağırlamayı hedefliyor. Siz de Narlı otobüs bileti alternatiflerine göz atarak, bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Hava yolu ile şehre ulaşmak isteyen misafirler Kahramanmaraş uçuşlarını inceleyebilirler. Kahramanmaraş uçak bileti seçeneklerinden size uygun olanı seçerek şehre kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Narli

Popular Bus Trips Departing From
Narli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Narli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus