Bus Tickets to Mengen

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Mengen

POPULATION 13,790
LAND AREA 874 km²
CITY Bolu
PHONE CODE 0 374
LICENSE PLATE CODE 14
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Mengen Bus Ticket

Bolu’nun aşçılarıyla ve yemekleriyle meşhur olan ilçesi Mengen, size lezzetin yanı sıra güzelliklerle dolu bir seyahat vaat eder. Bolu’nun görülmesi tavsiye edilen ilçelerinden biri olan bu şehre gitmek isterseniz, obilet.com üzerinde Mengen otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Mengen otobüs seferleri yapan firmaların tamamını obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Gördüğünüz firmaları, özellik ve fiyatlar açısından karşılaştırabilir ve bu karşılaştırma sonucunda kendinize en uygun firmayı seçerek Mengen otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Mengen’de nereler gezilir?

Mengen’de gezilecek yerlerin var olmasının yanı sıra, gidilmesi gereken etkinlikler de bulunmaktadır. İmkanınız olursa, her yıl ağustosun ilk haftasında düzenlenen Mengen Aşçılar Festivali’ne katılmalısınız.

Efsanelere konu olan, uzaktan bakıldığında duvaklı bir gelini andıran Gelin Kayası’nı muhakkak görmelisiniz. Burayla ilgili efsaneleri de mutlaka dinlemelisiniz.

Bolu’da doğanın ve sakinliğin tadını çıkarabileceğiniz pek çok güzel alan da vardır. Ağalar Yaylası, Akçakoca Yaylası ve Namatlar Yaylası doğal güzellikleriyle sizi etkileyecek olan yerlerdir. Buralarda yürüyüş yapabilir, piknik yapabilir ve temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Ağalar Gölü de merkeze yakın olan piknik yerlerinden biridir. İç açıcı manzarasıyla da sizi etkileyecektir. Şirinyazı Göleti de bu açıdan görülmesi gereken yerler arasındadır.

Mengen merkezine yakın olan Balkayası, Oyukkaya, Teberrikler Köyü, Yanık Değirmen Mağaraları, Kisecik Mevkii ve Çayören Mağaraları da tarihi kalıntılara ve doğal yapılara ev sahipliği yapan bir yerdir.

Şehirden uzaklaşmak isterseniz, kolay ulaşım sağlayacağınız bir doğa harikası olan Yedigöller’e de gidebilirsiniz.

Mengen’de ne yenir?

Aşçılarıyla ünlü olan bir yerde yiyeceğiniz her yemeğin fazlasıyla lezzetli olacağına emin olabilirsiniz. Bu yüzden burada denk geldiğiniz yemekleri denemekten kaçınmayın.

Fasulye çorbası, patates çorbası, yoğurtlu çorba, tarhana çorbası, keşli ve cevizli erişte, ekmek aşı, patatesli köy ekmeği, paşa pilavı, kabaklı gözleme, Abant kebabı, Yedigöller kebabı, Kartalkaya kebabı, Köroğlu kebabı, Mengen pilavı, Bolu salatası ve Bolu beyi tatlısı gibi yemekler oldukça meşhur ve lezzetlidir. Yemeden dönmemelisiniz.

Mengen’de nerede kalınır?

Mengen’de her ekonomik bütçeye uygun olabilecek otel bulunmaktadır. Pansiyonlar ve kamp alanları da bulunmaktadır.

Güzel bir yemek ve güzel bir doğa için Mengen’e kısa bir kaçamak yapabilirsiniz. Obilet.com üzerinden Mengen otobüs seferleri listesine göz atabilirsiniz.

Bus Stations in Mengen

Popular Bus Trips Departing From
Mengen

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Mengen

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Mengen Hotels

bus