Bus Tickets to Koycegiz

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Koycegiz

POPULATION 34,363
LAND AREA 1,329 km²
CITY Muğla
PHONE CODE 0 252
LICENSE PLATE CODE 48
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Koycegiz Bus Ticket

Köyceğiz, Ege ve Akdeniz’in birleştiği noktada bulunan Muğla'nın ünlü bir ilçesi. İlçe, harika doğası ve muhteşem koyları ile adeta turizmin gözdesi olarak ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim imkanı sunuyor.

Köyceğiz otobüs bileti alıp yolculuğunuzu gerçekleştirdikten sonra direkt Köyceğiz Otogarı’na ulaşıyorsunuz. Köyceğiz otobüs firmaları kapsamında Kâmil Koç ve Pamukkale Turizm hizmet veriyor. Muğla şehir merkezine ya da farklı ilçelere uğramak isterseniz belediye otobüsleri her gün hizmet veriyor.

Köyceğiz'de Gezilecek Yerler

Köyceğiz otobüs seferleri ile Köyceğiz'in birçok yerine ulaşım sağlamanız mümkün. Koyları, gölleri, antik yapıları ve muhteşem doğasıyla tanınan Köyceğiz'de gezilecek yerlerden bazıları şöyle sıralanıyor.

  • Köyceğiz Gölü: Yuvarlakçay, Kargıcık Çayı, Asar, Namnam Çayı ve Özsuyu Pınarları’dan beslenen Köyceğiz Gölü; dünyada sadece 7 adet bulunan ayaklı göller arasında yer alıyor. Aynı zamanda caretta caretta kaplumbağalarına da yuva olan bu göl, Köyceğiz'in gözdesi denebilecek güzellikte bir yer.
  • Ölemez Dağı: Zirvesinden Köyceğiz Gölü ve Kaunos Antik Kenti'ni kuş bakışı seyredebileceğiniz bir manzara sunuyor. Yanı sıra temiz dağ havasını içinize çekebileceğiniz mükemmel bi doğal güzellik olması ile de dikkat çekiyor.
  • Kaunos Antik Kenti: Eski zamanlarda liman kenti olarak işlev gören bu antik kentin, ticarî açıdan önemli bir yere sahip olduğu söyleniyor. Antik yapılara ilgili iseniz ve Kaunos Antik Kenti’ni ziyaret edecekseniz Lykia tipi mezarları ve İon sütunlarını da görmenizde fayda var.
  • Ağla Yaylası: Çevresinde gölet ve kamp alanları bulunan Ağla Yaylası, ziyaretçilerine kamp ve piknik yapabilecekleri alanlar sunuyor. Yaz aylarında düzenlenen Mahya Şenlikleri'ne katılabilir, sevdikleriniz ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Köyceğiz'de Ne Yenir?

Aşağıda bahsi geçen lezzetleri yerinde deneyimlemek için Köyceğiz otobüs bileti fiyatlarını araştırıp hemen bir bilet alabilirsiniz. O lezzetlerden bazıları:

  • Kiremitte Kefal Balığı: Kefal balığı yanında sebzeler ile kiremitte pişirilerek servis ediliyor. Kiremitte kefal balığı, Köyceğiz'de yiyebileceğiniz en lezzetli yiyecekler arasında yer alıyor.
  • Kuzu Göbeği Mantarı: Kuzu göbeği mantarı farklı pişirme teknikleri ile lezzetlendiriliyor. Dilerseniz sote, güveç veya kremalı olarak tercih ederek de farklı tatlar deneyimleyebilirsiniz.
  • Ördek Dolması: Pirinç ve çeşitli baharatlardan oluşan iç pilavıyla doldurulan ördek, uzunca pişiriliyor. Protein deposu olan lezzetli ördek dolması, sıcak sıcak servis ediliyor.

Köyceğiz'de Nerede Kalınır?

Turizmin yaygın olduğu bu bölgede konforu ve rahatlığı ile en iyi hizmeti bulabileceğiniz birçok otel seçeneği bulunuyor. Suit ve butik otel gibi farklı tarzlardaki otellerden birini tercih edebilir, mükemmel bir konaklamanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Hava yolu seyahati tercih ediyorsanız Muğla uçuşları için Dalaman Havalimanı'na bilet alabilirsiniz. Muğla uçak bileti için alternatif arıyorsanız Milas-Bodrum Havalimanı’na da direkt ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bus Stations in Koycegiz

Koycegiz Bus Station Ulucami Mh. 48800 Köyceğiz/Muğla

Operating Carriers Based in Koycegiz

Popular Bus Trips Departing From
Koycegiz

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Koycegiz

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Koycegiz Hotels

bus