Bus Tickets to Cizre

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Cizre

POPULATION 131,816
LAND AREA 444 km²
CITY Şırnak
PHONE CODE 0 486
LICENSE PLATE CODE 73
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Cizre Bus Ticket

Şırnak, ülkemizin turistik açıdan gereken değeri göremeyen ilçelerinden biridir. Ancak burada görülmesi gereken pek çok güzel yer vardır ve Cizre de onlardan biridir. Cizre, çeşitli tarihi kalıntılara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Cizre otobüs bileti almak için obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Cizre otobüs seferleri pek az firma tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların hepsini obilet.com sayfamızda görebilirsiniz. Firmaların arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak kendiniz için uygun olanı seçip Cizre otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Cizre’de nereler gezilir?

Cizre, tarihi kalıntı ve yapı açısından oldukça zengin bir yerdir. Bu yapıları görmek ve keşfetmek için mutlaka gitmelisiniz.

Hz. Nuh Peygamberin Türbesi ve XIV. yüzyıldan kalma Kırmızı Medrese, Cizre’de görülmesi gereken tarihi yapılar arasında ilk sıralarda yer alırlar.

Mecidiyye Medresesi de görülmesi gereken tarihi yapılar arasında bulunmaktadır.

Yeni Çarşı içerisinde bulunan Mushafireş Camii’ni de görülecek yerler listesinde yer almaktadır.

Babillerin zamanından kalma ve Kebeli diye bilinen Babil Kalesi, pek çok kalıntıya ve önemli esere ev sahipliği yapmaktadır.

Şazeh Medresesi uzun bir geçmiş sahip yapılardan biridir.

Şeyh Said-i Merhum Merhum Camii ve Meydan Camii de belli Cizre Beyleri tarafından yapılmış ve tarihi açıdan önem taşıyan yapılar arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra; Çağlayan Kalesi, Finik Ören Yeri, Babil Ören Yeri, Şeyh Ahmet El-Cezeri Türbesi, Cizre Surları, Şah Ören Yeri, Bazebde Ören Yeri ve Mehmet Ağa Kasrı gibi tarihi mekanlar da sizin ziyaretinizi beklemektedir.

Cizre’de ne yenir?

Cizre’de birbirinden güzel lezzetler tadabilirsiniz. Buraya geldiğinizde mutlaka yemeniz tavsiye edilen yemekler arasında; kutlık, serbidev, perde pilavı, kipe, hekeheşandi, şımşıpe, meyre, birinzer, mahmılatık, fıreydin ve suryaz gibi lezzetler vardır.

Cizre’de nerede kalınır?

Cizre’de konaklama seçenekleri kısıtlıdır. Birkaç tane orta çaplı otel ve öğretmenevi bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Cizre, Şırnak’ın önemli ilçesidir. Ev sahipliği yaptığı ören yerleri ve tarihi yapıları mutlaka gördükçe buranın güzelliğini de daha iyi göreceksiniz. Seyahatiniz için obilet.com üzerinden Cizre otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Cizre

Popular Bus Trips Departing From
Cizre

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Cizre

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus