Bus Tickets to Kiziltepe

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Kiziltepe

POPULATION 237,694
LAND AREA 1,236 km²
CITY Mardin
PHONE CODE 0 482
LICENSE PLATE CODE 47
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kiziltepe Bus Ticket

Kızıltepe, tarihi ve mimari açıdan muazzam güzelliğe sahip olan Mardin’in bir ilçesidir. Bölgenin en eski yerleşim yeridir. Obilet.com üzerinden Kızıltepe otobüs bileti satın alma işlemlerinizi hallederek ilçeyi keşfedebilirsiniz.

Kızıltepe otobüs seferleri yapan firmaların çoğu yerel seyahat firmalarıdır. Obilet.com üzerinden firmaların tamamını detaylı şekilde görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun olan firmayı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz firmadan Kızıltepe otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Kızıltepe’de nereler gezilir?

Bölgenin en eski yerleşim yeri olan Kızıltepe’de mutlaka görülmesi gereken tarihi yapılar ve yerler bulunmaktadır. Kızıltepe Ulu Camii, Şeyh Selim Türbesi, Tacettin Camii, Şahkulubey Türbesi, Ermeni Kilisesi, Dunaysır Köprüsü, Kızıltepe Höyüğü, Harzem Höyüğü, Salah Höyüğü, Heşeli Höyüğü, Bektaş Höyüğü, Ali Paşa Değirmeni, Kaya Değirmeni ve Gurs Vadisi’ni muhakkak ziyaret etmelisiniz.

Kızıltepe’de ne yenir?

Mardin mutfağının tüm lezzetlerini burada bulabilirsiniz. Mutlaka tatmanız gereken yöresel yemeklerden ilki, Dobelan kebabıdır. Mardin usulü dolma, maklube, Mardin burması, içli köfte, şemburek, bulgur ekmeği, alluciye, işkembe dolması ve züngül tatlısı yemeden dönmemelisiniz.

Kızıltepe’de nerede kalınır?

Kızıltepe’de konaklama seçenekleri kısıtlıdır ancak var olanlar ihtiyacı karşılamaktadır. İlçede bulunan 1-2 otel ve öğretmenevinde konaklayabilirsiniz.

Kızıltepe tarihi açıdan muhakkak görmeniz gereken bir yerdir. Obilet.com üzerinden otobüs bileti satın alarak seyahate çıkabilirsiniz.

Bus Stations in Kiziltepe

Popular Bus Trips Departing From
Kiziltepe

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Kiziltepe

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Kiziltepe Hotels

bus