Bus Tickets to Kahta

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Kahta

POPULATION 118,646
CITY Adıyaman
PHONE CODE 0 416
LICENSE PLATE CODE 02
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kahta Bus Ticket

Kahta, Adıyaman’ın küçük bir ilçesidir hatta kasabasıdır. Nemrut Dağı’nın yakınlarında bulunan ve Atatürk Baraj Gölü yakınlarında konumlanan Kahta, Adıyaman’a gelen herkesin görmesi gereken yerlerden biridir. Kahta otobüs bileti almak için obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Kahta otobüs seferleri genellikle yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Özelliklerini detaylı bir şekilde görebilir, aralarında fiyat karşılaştırması da yapabilirsiniz. Yaptığınız karşılaştırma sonucunda kendinize en uygun firmayı seçip Kahta otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Kahta’da nereler gezilir?

Kahta, Nemrut Dağı’na çıkmak için en güzel ve en ideal rotalardan biridir. Bu yüzden gün doğumu ve gün batımı için Nemrut Dağı’na çıkmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Nemrut’un yanı sıra, görebileceğiniz özel tarihi yerler de bulunmaktadır. Karakuş Tepesi, Arsemia Antik Hisarı, Kahta Kalesi, Hz. Uzeyir Peygamber Türbesi ve Yenikale Ören Yeri ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Atatürk Barajı’na gidebilir, kıyısında yürüyüş yapabilirsiniz.

Kahta’da ne yenir?

Atatürk Barajı’nın kıyısına sıralanmış restoranlara giderek yayın balığı yemelisiniz. Şehir merkezinde de kebap ve et yemekleri yemeyi ihmal etmeyin.

Kahta’da nerede kalınır?

Kahta’da konaklama imkanları kısıtlıdır. Hemen hemen her bütçeye uygun olacak küçük otellerde kalabilirsiniz.

Kahta, ülkenin en önemli yerlerinden biri olan Nemrut Dağı’na yakın olması sebebiyle mutlaka görülmelidir. Obilet.com üzerinden otobüs seferlerine göz atıp seyahatinizi planlayın ve mutlaka burayı gezip tadını çıkarın.

Bus Stations in Kahta

Kahta Otogarı 02400 Kahta/Adıyaman

Popular Bus Trips Departing From
Kahta

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Kahta

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Kahta Hotels

bus