Bus Tickets to Hopa

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Hopa

POPULATION 34,852
LAND AREA 204 km²
CITY Artvin
PHONE CODE 0 466
LICENSE PLATE CODE 08
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Hopa Bus Ticket

Artvin’in en güzel ilçelerinden biri olan Hopa, gerçek bir doğa harikasıdır. Doğanın içinde huzur bulmak isterseniz, en doğru adres Hopa olacaktır. Obilet.com üzerinden Hopa otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Hopa otobüs seferleri düzenleyen firmaların hepsi obilet.com sayfamızda bulunmaktadır. Firmalar arasında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun olan firmadan Hopa otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Hopa’da nereler gezilir?

Hopa, Karadeniz’in en yeşil yerlerinden biridir. Bu yeşilin içinde mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmek kaçınılmazdır. Buralara yolunuz düşerse, doğasının tadını çıkarmalısınız.

Hopa Limanı’na gidip keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Burası, Karadeniz’in en uluslararası önem taşıyan limanıdır.

Sarp Sınır Kapısı ise Gürcistan’a geçiş kapısıdır. Sınır kapısından yaya olarak, kimliğinizi gösterip Gürcistan’a geçme imkanına sahipsiniz. Bunu yanı sıra, sınır kapısına yakın bir yerleşim yeri olan Kemalpaşa’da kurulan pazarda alışveriş de yapabilirsiniz. Sınır kapsını geçtikten sonra karşınıza çıkan Sarpi köyünden denize girebilirsiniz.

Çamburnu Tabiat Koruma Alanı’nda yeşilin tadını çıkarabilirsiniz. Çevresindeki yaylalara çıkıp aynı şekilde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kubbesi, mimari yapısı, tavan döşemeleri ve tarihi özelliğiyle ön plana çıkan Orta Hopa Camii’ni mutlaka görmelisiniz.

Gürcistan sınırına geçmeden denize girmek isterseniz, Kemalpaşa ve Kopmuş plajlarına gidebilirsiniz. Burada yeşil bir manzara eşliğinde masmavi denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Ayrıca, Kafkas film festivali zamanında gelip yeşilin içinde sanatsal etkinliklere de katılabilirsiniz.

Hopa’da ne yenir?

Karadeniz’in bir şehrinde olup da balık yememek mümkün müdür? Hopa’nın en meşhur lezzeti hamsidir. Hamsili pilav da en özel yöresel yemeğidir. Sadece buraya has olan yöresel lezzetler arasında kvane ve harhaşi de vardır. Mutlaka denemeniz tavsiye edilir. Laz böreğini tatmadan dönmeyin.

Hopa’da nerede kalınır?

Hopa’da butik otel, pansiyon ve öğretmenevi yapısında küçük ve ekonomik yapıda konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca, Tabiat Koruma alanındaki kamp bölgelerinde çadır kurup kalma imkanınız da vardır.

Ülkemizde gidilmesi gereken yerler arasında bulunan Artvin’in en güzel ilçelerinden Hopa’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Doğa içinde, oksijeni ve huzuru bol bir tatil için rotanızı buraya çevirip Hopa otobüs biletinizi obilet.com üzerinden alabilirsiniz.

Bus Stations in Hopa

Hopa Bus Station Sundura Mah. Eski Hopa Artvin Yolu, 08600 Hopa/Artvin

Popular Bus Trips Departing From
Hopa

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Hopa

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Hopa Hotels

bus