Bus Tickets to Ezine

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ezine

POPULATION 31,801
LAND AREA 727 km²
CITY Çanakkale
PHONE CODE 0 286
LICENSE PLATE CODE 17
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Ezine Bus Ticket

Ezine, Çanakkale’nin en güzel yerlerinden biridir. Peyniriyle meşhur olsa da, doğal güzellikleri de göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Siz de bunları yakından keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Ezine otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Ezine otobüs seferleri yapan pek çok seyahat firması bulunmaktadır. Obilet.com üzerinden bu firmaların her birini görebilir, aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilir, içlerinden kendinize en uygun bulduğunuz firmadan Ezine otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Ezine’de nereler gezilir?

Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle Ezine, keyifle gezilecek yerlerden biridir.

Ezine’nin tarihi yapılarından gezinize başlayabilirsiniz. İlk olarak; halk arasında Ulu Camii diye bilinen Abdurrahman Camii’ni gezebilirsiniz.

Çığrı Dağı’nda bulunan Neandria Kalesi mutlaka görülmesi gereken yelerdendir. Zambak Tepesi’nde bulunan antik kalıntılardan biri olan Sankrea’yı da listeye eklemelisiniz.

Dalyan Köyü’nde bulunan ve Büyük İskender zamanından kalma antik kent Alexandreia Troas’ı mutlaka gezmelisiniz. Oldukça büyük alanı kaplayan bu kentte, görülmeye değer çok önemli kalıntılar vardır. Hamam, saray, liman ve çarşı kalıntılarıyla pek çok turistin gözdesidir.

Koçali Köyü yakınlarındaki Yedi Taşlar da Roma İmparatorluğu’ndan kalma önemli yapılardandır.

Ezine’de tarihi yapıların yanı sıra, eğlenceli vakit geçirebileceğiniz plajlar da bulunmaktadır. Ezine Plajı, Aktaş Plajı ve Tavalı Plajı’na gidip deniz ve güneşin keyfini sürebilirsiniz.

Biraz da şifa bulmak isterseniz, Kestanbol Termal Turizm Merkezi’ne gidip kaplıcalardan ve çamur banyosundan faydalanabilirsiniz.

Ezine’ye çok yakın bir konumda olan Geyikli’ye de geçip gezebilir, denize girebilir ve yöresel lezzetlerden tadabilirsiniz.

Ezine’de ne yenir?

Ezine’de yemeniz gereken en önemli lezzet, adıyla şöhret kazanmış olan Ezine peyniridir. Hatta dönerken evinize de almalısınız.

Ezine peyniri dışında bol bol balık, zeytinyağlı yemekler ve köy kahvaltıları da yemelisiniz.

Ezine’de nerede kalınır?

Ezine’de sahile yakın alanlarda da, ilçenin merkezinde de pek çok konaklama tesisi bulunmaktadır. Her bütçeye ve imkana uygun otel bulmanız mümkündür. Hatta çadır kurabileceğiniz kamp alanları da bulunmaktadır. Kaplıcaya gitmeyi tercih ederseniz, orada da konaklama tesisi bulunmaktadır.

Ezine; yöresel lezzetleri, tarihi ve doğal güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Vakit kaybetmeden, obilet.com üzerinden Ezine otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Ezine

Ezine Otogarı Seferşah Mh. 17640 Ezine/Çanakkale

Popular Bus Trips Departing From
Ezine

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Ezine

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Ezine Hotels

bus