Bus Tickets to Estel

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Estel

CITY Mardin
PHONE CODE 0 482
LICENSE PLATE CODE 47
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Estel Bus Ticket

Estel, Mardin ilinin Midyat ilçesine bağlı bir konumda yer alıyor. Uzun tarihi geçmişe sahip olan yerleşim yerlerinden biri olan Estel, Midyat ilçe merkezine 4 km uzaklıkta yer alıyor. Estel’in bağlı bulunduğu Midyat ilçesinde toplam 53 adet köy bulunuyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin incisi olarak bilinen Mardin’de bulunan Estel otobüs firmaları olarak; Yeni Midyat Turizm, Midyat Güneydoğu Seyahat ve Midyat Seyyidoğlu Turizm firmaları bulunuyor.

Estel’de Gezilecek Yerler

Estel otobüs seferleri ile kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz, ilçenin tarihi ve tabiat yerleri şöyle sıralanıyor:

  • Midyat Kent Müzesi: 1995 yılında ilk ziyaret gerçekleştiren müzede; Sümerler, Babiller, Artuklular, Bizanslılar, Romalılar ve Osmanlılara ait birçok tarihi eser sergileniyor.
  • Midyat Devlet Konukevi: Midyat ilçe merkezinde yer alan konukevi 2 katlı olarak inşa ediliyor. Bölgeyi ziyaret sırasında görmeniz gereken tarihi yapılar arasında yer alıyor.
  • Hasankeyf: Midyat ilçe merkezine 43 km mesafede bulunan Hasankeyf, mağaraları, eşsiz manzaraları ve tarihi yapıları ile turistlerin gözdesi olmayı başarıyor.

Estel’de Ne Yenir?

Estel otobüs bileti satın aldıktan sonra ilçeye ulaşıp tadına bakmanız gereken yöresel mutfak lezzetleri:

  • Dobo: Midyat yöresine ait bu yemek, etli yemek menülerinin vazgeçilmezlerini oluşturuyor.
  • Firkiye: Kuzu eti, limon ve maydanozdan yapılan firkiye yemeği, Estel geziniz sırasında tadına bakmanız gereken yöresel lezzetler arasında yer alıyor.
  • Alluciye: Kuzu etinden yapılan Alluciye, bölgenin etli yemekler menüsüne zenginlik katıyor. Üstelik bu etli yemeğin yapımında yeşil erik de kullanılıyor.

Estel’de Nerede Kalınır?

Midyat ilçesine bağlı olan Estel’de konaklayabileceğiniz eski han ve konaklardan restore edilen butik otelleri ön plana çıkıyor. Aynı zamanda Midyat ilçesinde bulunan lüks otelleri de tercih edebilirsiniz. Siz de Estel otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilir, konforlu bir konaklama gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak yolculuğu yaparak Estel ilçesine ulaşmak istiyorsanız, Mardin uçak bileti satın alabilirsiniz. Mardin uçuşları ile şehre iniş yaptıktan sonra, özel servis araçları veya taksi ile otelinize kolay olarak ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Estel

Popular Bus Trips Departing From
Estel

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Estel

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus