Bus Tickets to Cat

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Cat

POPULATION 17,842
LAND AREA 1,448 km²
CITY Erzurum
PHONE CODE 0 442
LICENSE PLATE CODE 25
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Cat Bus Ticket

Erzurum şehir merkezine 57 kilometre mesafede bulunan Çat, Erzurum ve Erzincan arasındaki sınır bölgede yer alıyor. Tarihsel açıdan bakıldığında Osmanlı döneminde “Çed” aşireti tarafından yurt edinilerek Anadolu’nun Türkleşmesinde önemli bir yeri bulunuyor. Özellikle yüksek platoların bulunduğu ilçe, doğal güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçi ağırlıyor.

Çat otobüs seferleri ile gerek Erzurum’dan gerekse de başka şehirlerden rahatlıkla ulaşım imkanı bulunuyor. 36, 36CE, 36ES, 36KE ve HT5 numaralı otobüslerden birini kullanarak şehir içerisine ulaşım sağlayabilirsiniz. Çat’tan Erzurum Merkez’e gitmek isterseniz de Mardin Seyahat’i kullanabilirsiniz. Bunun yanında özellikle uzak bir mesafeden gelmeyi düşünüyorsanız Erzurum uçuşları sayesinde havaalanına ve oradan da otogar üzerinden bu hatları kullanarak ilçeye varmanız mümkün hale geliyor. İsteğe bağlı olarak otobüsler dışında dolmuş gibi farklı alternatiflere de başvurabilirsiniz. Çat otobüs firmaları arasında bulunan Metro Turizm, Palandöken Turizm, Aras Turizm ile ilçeye gelerek eşsiz güzellikleri ve damakta dağılan lezzetleri deneyimleyebilirsiniz.

Çat’ta Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Erzurum’a bağlı Çat ilçesinde hem doğal güzellikleri hem de birbirinden önemli tarihi yapıları ziyaret ederek seyahatinizi dolu şekilde tamamlamanız mümkün hale geliyor. Çat otobüs bileti veya Erzurum uçak bileti ile çıktığınız bu yolda mutlaka uğramanız gereken yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Hölenk Kaplıcaları: Bu kaplıcalar Çat’ın Hölenk Köyü’nde yer alması nedeniyle ismini bulunduğu yerden alıyor. Kaplıcalardan çıkan su ise rivayete göre oldukça şifalı sayılıyor. Tatilseverler için ziyaret edilecek yerlerin başında geliyor.
  • Çarşı Çeşmesi: Kitabeli bir Osmanlı eseri olan bu çeşme, yaklaşık 250 yıllık olması ile zamana meydan okuyor.
  • Bardakçı Köyü Çeşmesi ve Camii: Osmanlı eseri olan bu iki yapı yaklaşık 1800’lerin son çeyreğinde yapılmış ve Bardakçı Köyü’nün merkezinde yer alıyor. Yolu Çat’a düşen ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Çat’ta Ne Yenir?

Doğal ve tarihi yerleri ile ön plana çıkan Çat aynı zamanda mutfağıyla da göz kamaştırıyor. Çat otobüs bileti ile ilçeye gelerek bu eşsiz lezzetlerin tadına bakabilirsiniz:

  • Kete: Yapılan bölgeye göre farklılık gösteren kete aslında bir çeşit şekerli ekmek. Bu bölgede oldukça tercih edildiği biliniyor. Ziyaretçilerin mutlaka tatması gereken bir lezzet.
  • Tatar Böreği: Hamur parçalarının üçgen biçiminde kesilerek yapılmasıyla oluşan börek, yörenin vazgeçilmez lezzetleri arasında geliyor. Klasik böreklerin aksine damakta dağılan ve unutulmaz bir tat bırakan Tatar böreği, yiyenlerin tekrar tekrar denemek istedikleri bir lezzete sahip.

Çat’ta Nerede Kalınır?

Çat otobüs bilet fiyatları arasında seçim yaparken muhakkak nerede konaklayacağınızı da kararlaştırmalısınız. İsteğinize ve her bütçeye göre Çat içerisinde birçok konaklama seçeneği bulunuyor. Bunlar içerisinde özellikle butik ve konsept oteller yer alıyor. Ayrıca pansiyon ve otel gibi konaklama seçenekleri de bulunuyor.

Bus Stations in Cat

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Cat

Popular Bus Trips Departing From
Cat

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Cat

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus