Bus Tickets to Sirnak

Information About Sirnak

LAND AREA 7,151 km²
PHONE CODE 0 486
LICENSE PLATE CODE 73
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Sirnak Bus Ticket

Şırnak, Türkiye’nin en uç noktalarından birinde bulunan ve seyahat için çok tercih edilmeyen şehirlerden biridir. Ama ülkemizdeki pek çok şehir gibi kendine has güzellikleri ile görülmeye değer olan bir yerdir. Bilmediğiniz tüm şehirleri keşfetmeyi seven biriyseniz, obilet.com üzerinden Şırnak otobüs bileti satın alarak burayı da görebilirsiniz.

Şırnak otobüs seferleri yapan firmaların sayısı oldukça azdır. Bu seferleri düzenleyen firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik kıyaslaması yaparak bir firma seçip en ekonomik Şırnak otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Şırnak’ta nereler gezilir?

Nuh’un Gemisi’nin oturduğu var sayılan Cudi Dağı eteklerinde yer alan bu şehirde gezilip görülecek pek çok tarihi ve doğal yapı bulunmaktadır.

Nuh Peygamber Camii’ne giderek gezinizi başlatın. Burada görülmesi gereken en önemli yapıların başında gelmektedir.

Meryem Ana Kilisesi de önem taşıyan yapılardan bir diğeridir.

Mir Abdal Camii Memu Zin Türbesi, şehirde görülmesi gereken en önemli dini ve tarihi yapılardan biridir.

Cudi Dağı’na gidip rivayetlerin ana merkezini görebilirsiniz.

Cizre Kalesi de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Biraz doğayla iç içe vakit geçirmek isterseniz Faraşin Yaylası’na çıkabilirsiniz.

Doğa sporlarını severseniz Dicle Nehri’nde rafting yapabilirsiniz.

Germaon Kilisesi, Kavuncu Hanı, Mor Şalito Kilisesi, Seri Berzane Mevkii Su Sarnıcı, Şerif Camii, Yasef Köprüsü, Kırmızı Medrese, Mehmet Ağa Kasrı, Beyaz Köprü, Saklan Köprüsü ve Yeşiltepe Höyüğü gibi yerler de şehrin en önemli turistik yapılarıdır.

Tatilinizde arınmak ve yenilenmek isterseniz, Nasfaran Kaplıcası ve Hısta Kaplıcası’na da gidebilirsiniz.

Şırnak’ta ne yenir?

Güneydoğu mutfağının lezzetli örneklerini burada görebilirsiniz.

Serbidev, perde pilavı, kutlık, bırınzer, mahmılatık, mumbar, gutilik, kipe, meyre, şımşıpe, sulu sirik, suryaz ve hekeheşandi şehrin mutlaka tadılması gereken yöresel lezzetleridir.

Şırnak’ta nerede kalınır?

Şehrin merkezinde az sayıda otel olsa da, bütçenize uygun ve iyi bir otel bulmanız mümkündür. Ayrıca nehre yakın olan alanlarda kamp da kurabilirsiniz. Kaplıcaya gitmeyi tercih ederseniz, oradaki tesislerde de konaklayabilirsiniz.

Şırnak, geçmişten günümüze pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve tarihi yapılar açısından zengin olan bir şehirdir. Gitmek isterseniz, obilet.com üzerinden Şırnak otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Sirnak

Sirnak Hotels

bus