Bus Tickets to Bozyazi

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Bozyazi

POPULATION 26,501
LAND AREA 642 km²
CITY Mersin
PHONE CODE 0 324
LICENSE PLATE CODE 33
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Bozyazi Bus Ticket

Torosların dibinde konumlanmış, güzel bir Akdeniz kasabası olan Bozyazı, Mersin’dedir. Sakin, sessiz ve güzel bir yerdir. Bu güzelliği görmek isterseniz, Bozyazı otobüs bileti almak için obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Bozyazı otobüs seferleri sadece yerel kökenli firmalar tarafından düzenlenmektedir. Obilet.com üzerinden firmaların hepsini görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun olan firmayı seçip Bozyazı otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bozyazı’da nereler gezilir?

Bozyazı’da denizin tadını çıkarmalısınız. Su Parkı denilen bölgeye mutlaka ama mutlaka gitmelisiniz.

Tarihi açıdan da görülecek çok yapı bulunmaktadır. Nagidos Kelenderis Antik Kenti’ne gidip orada bulunan sur duvarları, agora, kerpiç yapı ve künk sistemini görmelisiniz.

Bozyazı’nın biraz dışında kalan antik yapılardan Kilise Burnu, Softa Kalesi ve Maraş Tepesi’ni de görülecek yerler listesine ekleyin.

Bunun yanı sıra, bölgede denize girebileceğiniz pek çok alan da bulunmaktadır.

Bozyazı’da ne yenir?

Bozyazı’da yemeniz gereken yöresel lezzetler; keşkek, maş çorbası, gölevez, batırık, tantuni ve heleştir. Yemeklerin dışında, buranın esas yenmesi gereken lezzeti muzdur. Olgunlaşmamış muz yemeniz özellikle tavsiye edilir.

Bozyazı’da nerede kalınır?

Küçük bir yer olan Bozyazı’da konaklama tesisleri de az sayıdadır. Ancak var olanlar her bütçeye ve imkana uygundur.

Bozyazı; tarihi yapıları, deniz ve ormanlarıyla görülmesi gereken bir yerdir. Zor süren bir yolculuk sonunda varacaksınız ama buna değdiğini göreceksiniz. Obilet.com üzerinden otobüs seferlerine bakıp biletinizi satın almalısınız.

Bus Stations in Bozyazi

Popular Bus Trips Departing From
Bozyazi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Bozyazi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Bozyazi Hotels

bus