Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Semerkand Uçak Bileti

1 Yolcu

Semerkand Hakkında

NÜFUS513.572

PARA BİRİMİUZS

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

Semerkand Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Özbekistan Cumhuriyeti’nin başkenti olan Taşkent’in 275 km güneybatısında yer almaktadır. Taşkent- Semerkant arası hızlı tren ile 2 saat, normal tren ile 3.5 saat sürmektedir. Günümüzde Özbekistan’ın sanayi şehri olan kent aynı zamanda Timur döneminden kalma tarihi eserleriyle bir turizm şehridir. Semerkant kelime olarak taş, kaya ve kent, kale sözcüklerinin birleşmesiyle oluşmuştur. İslam Mimarisinin güzel örneklerini barındıran şehir UNESCO Dünya Miras Alanları Listesi'ndedir. Uluğ Bey Medresesi, Sher-Dor Medresesi, Tilya-Kari Medresesi, Uluğ Bey Rasathanesi, Semerkant Afrasiyab Müzesi, Timur'un Gur Emîr Türbesi, Shakh-i Zinda (Şah-ı Zinda) Türbesi, Bibi Hanım Camii, Hazreti Hızır Camii, Davud Peygamber Türbesi, Zümrüt Hoca Camii, Bibi Hanım Türbesi, Kok Camii, Chorsu (Çarsu) Antik Ticaret Merkezi, Abu Mansur Matridiy (Ebu Mansur el-Matüridî) Türbesi, Rukhobod Türbesi, Aksaray Türbesi, Nisbatdor Hoca Cami, Abdu Darun Hoca Türbesi, Ishrat-Khana (Ishrathona - İşrethane), Namazgâh Cami, Kok Saray kalıntıları Semerkant’ta gezilebilecek tarihi yerlerin hemen hemen hepsidir. Şehirde yer alan Semerkant Üniversitesi ise Özbekistan’ın ileri gelen üniversitelerindendir.

Samarkand Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden sadece 6 km uzaklıktadır. Uzbekistan Airways, Aeroflot Russian Havayolları ve Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Samarkand Uluslararası Havalimanı’na aktarmalı olarak seyahat edilebilir. Semerkant uçak bileti ile ilgili detaylara oBilet internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Semerkant’a olan yolculuklarınızda oBilet.com adresini ziyaret ederek en ucuz Semerkant uçak biletini bulabilir, güvenli ödeme seçenekleri ile kolayca satın alabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Semerkand Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Semerkand Uçak Bileti Almak için Semerkand Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Semerkand Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Taşkent - Semerkand 157,09 TL
Moskova - Semerkand 1.066,07 TL
Bakü - Semerkand 1.291,41 TL
İstanbul - Semerkand 1.899,46 TL
Ankara - Semerkand 2.065,76 TL
Antalya - Semerkand 2.079,38 TL
İzmir - Semerkand 2.559,71 TL
Gaziantep - Semerkand 2.793,36 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar