Ucuz Duşanbe Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Duşanbe Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Duşanbe Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Duşanbe Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 992
NÜFUS 770.027

Duşanbe Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Dushanbe Havalimanı

Duşanbe Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Orta Asya’nın en küçük ama bir o kadar da en güzel ülkeleri arasında yer alan Tacikistan’ın denize kıyısı bulunmasa da sahip olduğu heybetli dağlar, yeşil alanlar ve ormanlar ülkenin %90’lık bir kısmını oluşturuyor. Ülkenin en yeşil kenti olarak bilinen Duşanbe ise tüm bu doğal güzellikleri bir arada görebileceğiniz bir şehir. Tacikistan’ın başkenti olan Duşanbe’de ülkenin en önemli sembolü olan Şah İsmail Somoni heykeli bulunuyor. Birçok meraklısının bulunduğu bu heykel Meydan-ı Dusti’de yer alıyor ve Tacikistan halkı için büyük bir önem taşıyor. Şah İsmail Somoni ülkenin para birimine ismini vererek ölümsüz olan ve hala daha ismi geçtiğinde saygıyla anılan bir kahraman. Resmi yazışmalar dışında Tacikçe dilinin kullanıldığı bu yerde Rusça da yaygın bir şekilde konuşuluyor. İdari olarak 5 farklı bölgeye ayrılan ülkenin başkenti Duşanbe, Karategin bölgesinde mükemmel bir konuma sahip. Devasa ağaçların her adımda size göz kırptığı Duşanbe’de yaşam koşulları gün geçtikçe iyileşmeye devam ederken, sahip olduğu Sovyet döneminden kalan yapıları ve neo klasik mimarileri ile ziyaretçilerini büyülüyor. Son dönemlerde turistlerin oldukça ilgisini çeken Duşanbe’de bulunan Ulusal Müze toplamda 22 bölüme ayrılıyor ve burada sergilenen paha biçilemez eserler oldukça ilgi görüyor. Eski zamanlarda her pazartesi köyde kurulan pazardan adını alan ve kelime anlamı olarak “pazartesi” anlamına gelen Duşanbe, birbirinden renkli botanik bahçeleriyle de ünlü bir şehir. Hem uygun hem de dolu dolu bir tatil yapmak isteyenlerin adresi olan bu şehirde barış ve özgürlük anıtının hemen yanı başında Tacikistan Devlet Kütüphanesi bulunuyor. 2011 yılında dikilen ve dillere destan uzunluğu ile Guinnes Rekorlar kitabına girmeye hak kazanan 165 metre uzunluğundaki Tacikistan bayrağı ise şehrin her yerinden görülebiliyor. Bağımsızlığın kutlamalarının bir sembolü olan bu bayrak Beyaz Saray olarak anılan yapının hemen önünde yer alıyor. Maceranın kapıları ise Pamir Highway’da aralanıyor. Dağ manzaraları ve göllerin size eşlik ettiği gezilerle Duşanbe’de unutamayacağınız bir tatil yapabilirsiniz.

Duşanbe’nin ana havalimanı olma özelliğini taşıyan Dushanbe (Duşanbe) Uluslararası Havalimanı, aynı zamanda Somon Air ve Tajik Air hava yolu firmalarının da merkez havalimanı olma unvanına sahip. 1924 senesinden beri sivil havacılık hizmeti veren Dushanbe Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Somon Air, S7 Airlines, Ural Airlines vb. Yılda yaklaşık 1.5 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti veren Dushanbe Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine de oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Eğer siz de Orta Asya’nın her geçen gün hızla gelişen kenti Duşanbe’yi görmek, bu güzelliklere yerinde tanık olmak isterseniz, yapmanız gereken tek şey sadece bir tık uzağında. Duşanbe uçak biletinizi en uygun fiyata bulabilirsiniz. Türk Hava Yolları’nın gerçekleştirdiği İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı aktarmasız uçuşlarla Duşanbe’ye en kısa zamanda ulaşmanız mümkün. Aynı zamanda Air Astana, Air Nepal, Belavia gibi firmalardan önceden uçak biletinizi alıp tasarruf edebileceğiniz gibi son dakika kararlarınızda da oBilet size en uygun ve avantajlı Duşanbe uçak bileti seçenekleri sunmaya devam ediyor.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası