Ucuz Prag Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Prag Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Prag Hakkında Bilgi

Prag Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ruzyne Havalimanı

Prag Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Prag

Prag Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve aynı zamanda başkentidir. Vitava Nehri üzerinde kurulmuş olan Prag kenti, pek çok kişi tarafından dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi olarak düşünülür. Prag tarih boyunca Avrupa’nın en önemli politik, kültürel, ekonomik merkezlerinden bir tanesi olagelmiştir. Prag, diğer Avrupa kentlerine göre, II. Dünya Savaşı’ndan daha az etkilenmiştir, bu da şehrin tarihi mekanlarının günümüze kadar yıkılmadan kalabilmesini sağlamıştır. Bu mekanların başında Prag Kalesi, Karl Köprüsü, Prag Eski Şehir Meydanı, Prag Astronomik saati gelmektedir. Şehirde ondan fazla büyük müze, sayısız tiyatro, galeri, sinema ve tarihi sergi bulunmaktadır. Başlıca kültür sanat mekanları, Ulusal Tiyatro, Rudolfinum, Prag Kongre Merkezi, Josed Sudek Galerisi ve Prag Dekoratif Sanatlar Müzesidir.Prag kenti, Prag Uluslarası Müzik Festivali, Uluslararası Jazz Festivali, Febiofest, Tek Dünya Film Festivali, Sheakespare Festivali gibi çeşitli sanat dallarında festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Şehir oldukça gelişmiş bir toplu taşıma sistemine sahiptir, bu durum kenti gezmeyi kolaylaştırmaktadır. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Prag’ı her yıl yüzbinlerce insan ziyaret etmektedir.

Ruzyne Havalimanı, Prag’ın ana havaliamanıdır. Şehrin 10 kilometre batısına inşa edilen Ruzyne Havalimanı’nı yılda 13 milyondan fazla yolcu ziyaret etmektedir. Czech Airlines, Travel Service, SmartWings, Wizz Air ve Rynanair, Ruzyne Havalimanı’nın uçak trafiğinin büyük kısmını oluşturmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines Ruzyne Havalimanı’na uçak seferi düzenleyen Türk firmalarıdır. Emirates, Air France, Lufthansa, British Airways, Aegean Airlines, Ukraine Internation Airlines Prag’a Türkiye’den uçak seferi düzenleyen başlıca havayolu şirketleridir. Tüm bu firmaların Prag uçak seferleriyle ilgili bilgilere oBilet.com üzeriden ulaşabilirsiniz.

Avrupa’nın en güzel şehirlerinden olan Prag, seyahatseverlerin en önemli uğrak noktalarıdan bir tanesi, siz de bu güzel Avrupa kentini ziyaret etmek istiyorsanız, Prag uçak biletine sahip olmak oBilet.com ile çok kolay. Kolaylık tüm Prag uçak seferlerini listeleyebilir, programınıza en uygun Prag uçak biletine, en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz.iyi uçuşlar!

Prag Hakkında Blog Yazıları

 • Prag’ta Ne Yenir, Nerede Yenir?

  Öyle bir şehir ki Prag insanda sürekli bir şeyler yeme isteği uyandırıyor. Bir yanda kokuları ile insanı kendine çeken enfes sokak lezzetleri bir yanda muhteşem menüleri ile kendine hayran bırakan restoranlar. Bana sorarsanız Prag’a gittiğiniz de öğlen yemeklerinde sokak lezzetlerini akşam yemeklerinde ise restoranları keşfe çıkın. Çünkü Prag yedikçe yediren, gezdikçe gezdiren, adım attığı anda

  Devamını Gör
 • Ünlü Edebiyat Eserlerine Konu Olan Şehirler

  Konsept seyahatler son birkaç senedir oldukça popüler bir halde. Gastronomi turizmi, sanat turizmi, mimarların izinde yapılan seyahatler… Edebiyatsever gezginlerin tercih ettiği turizm şekli ise edebiyat turizmi. Çok okuyan mı bilir, çok gezen mi sorusuna “Her ikisi de!” cevabını vermek isteyen edebiyat tutkunları, okudukları eserlerin hikayelerini yerlerinde görmek, hayallerinde canlandırdıkları bölgeyi deneyimlemek için bu kentleri ziyaret

  Devamını Gör
 • Tarihi 15 Mezarlık

  Mezarlık ziyareti denildiğinde ilk akla gelen şeyler üzüntü ve sessizlik olabilir. Buna da genellikle ağlayan yüzler, soluk beyaz mezar taşları ve çiçekler eşlik eder. Oysa dünyanın farklı yerlerinde öyle mezarlıklar var ki; bu yerler şen şakrak turistlerin gezi listelerinde ilk sırada. Çoğu kez efsanelerle anılan; kimilerinin tarihi antik çağlara dek uzanan mezarlıkların ünü boşuna değil.

  Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası