Ucuz Leipzig Uçak Bileti

Leipzig Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Leipzig Hakkında Bilgi

NÜFUS 544.479

Leipzig Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Leipzig Halle Havalimanı

Leipzig Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Almanya’nın kültür ve sanat merkezi olarak bilinen Leipzig, Weisse Elster Nehri’nin hemen yanı başında mükemmel bir konuma sahip. Aynı zamanda Pleisse ve Parthe nehirlerinin de komşusu olan Leipzig, sanatla iç içe bir şehir ve bahar aylarının gelişiyle deyim yerindeyse sanat burada yeniden doğuyor. Aynı zamanda Via Regia ve Via Imperii gibi önemli ticari merkezlerin kesişiminde yer alan Leipzig Almanya’nın üç büyükleri arasında yerini alıyor. Orta Saksonya’ya bağlı olan kültür başkenti Leipzig, mimari yapıları, köklü geçmişi ve birbirinden eğlenceli festivalleriyle de oldukça ünlü bir kent. Savaş döneminden kalma kalıntıları mimarisinde tek tek taşıyan Leipzig’in sokaklarında gezerken Ortaçağ dönemlerine doğru zamanda yolculuğa çıkabilirsiniz. Kış aylarının oldukça soğuk geçtiği Leipzig’de yaz ayları çok sıcak olmamakla birlikte hafif serin bir şekilde geçiyor.

Leipzig’e yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunan Leipzig Halle Havalimanı Leipzig’in komşusu olan Halle’ye ise 30 kilometre mesafede konumlanıyor. Kuzeydoğu Almanya’da yer alan bu havalimanından Doğu Almanya’daki birçok şehre iç hat uçuşları gerçekleşiyor. Aynı zamanda Leipzig Halle Havalimanı Almanya’nın yolcu trafiği bakımından yoğun havalimanlarından biri olma özelliği taşıyor. Havalimanından Leipzig şehir merkezine ulaşım yarım saatte bir kalkan trenlerle gerçekleştiriliyor. Özel ulaşım aracı olarak kullanabileceğiniz havalimanı taksileri ise Terminal/B gelen yolcu terminalinden hareket ederek doğrudan şehir merkezine ulaştırıyor. Yeme içme alanlarının, dinlenme yerlerinin, çok sayıda ATM makinesinin ve danışma-destek masalarının olduğu Leipzig Halle Havalimanı’ndan Türkiye’ye de birçok uçuş düzenleniyor. Leipzig uçak biletinizi ister aktarmalı isterseniz de aktarmasız olarak alabilirsiniz.

Leipzig’e Türk Hava Yolları’nın neredeyse her gün tarifeli uçuşlarını bulabilmek mümkün. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan aktarmasız bir uçuş yaklaşık 3 saat sürüyor ve aynı şekilde Leipzig Halle Havalimanı’na İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan da aktarmalı veya aktarmasız uçuşlar bulunuyor. Eğer kültür ve sanatın kalbi Leipzig’e gidip eşsiz müzikallere tanık olmak istiyorsanız Leipzig uçak biletinizi oBilet aracılığıyla uygun seçeneklerle Türk Hava Yolları, SunExpress, Pegasus Havayolları, Corendon, Onur Air, Atlas Global gibi hava yolu firmalarından alarak Almanya’nın turistik yerlerinden biri olan bu şehirde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Leipzig Halle Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Leipzig Halle Havalimanı'nı Almanya’nın en yoğun ikinci havalimanı olarak biliniyor. Yolcular Leipzig Halle Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular istedikleri araç ile kolaylıkla şehir merkezine varabilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Leipzig Halle Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların kullanabileceği en ekonomik ulaşım araçlarından bir tanesi otobüsler. Yolcular Leipzig Halle Havalimanı'ndan direkt olarak otobüse binebilirler. Tren ile ulaşıma göre daha yüksek bilet ücreti olan otobüsler sabah 05.30’da seferlere başlıyorlar ve gece yarısına kadar seferler devam ediyor. Gece yarısından sonra yolculuk yapacak olanlar Nachtbus adı verilen gece otobüslerini kullanabilirler. Havalimanından şehir merkezine giden otobüsler pek çok durakta duruyor. Tren istasyonuna gitmek isteyen kişiler ise yine bu otobüsler ile istasyonlara gidebilirler.

Tramvay ile Ulaşım

Leipzig Halle Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen kişiler treni de kullanabilirler. Fakat tren ile şehir merkezine gitmek isteyen kişilerin aktarma yapmaları gerekiyor. Yolcuların ilk olarak havalimanından şehir merkezine giden otobüslere binmesi gerekiyor. Çünkü havalimanında tramvay istasyonu bulunmuyor. Yolcular otobüs ile tramvay durağına kadar gidebilirler. Maliyet açısından tramvay çok daha uyguna geldiği ve şehir merkezinin pek çok yerinde durakları olduğu için yolcular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yolcuların dikkat etmesi gereken nokta ise saatler. Çünkü tramvaya saat 20.00’dan sonra sadece ön kapıdan girilebiliyor ve yolcuların tramvaya binerken biletlerini şoföre göstermeleri gerekiyor.

Tren ile Ulaşım

Leipzig Halle Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen kişiler tren hattını kullanarak şehir merkezine gidecek olan trene aktarma yaparak bu ulaşım yöntemi kullanabilirler. S-Bahn olarak da bilinen iki adet tren hattı bulunuyor. Intercity (IC) olarak bilinen tren hattı 20-30 dakikada bir havalimanından merkez istasyona varıyor. Diğer bir seçenek yarım saate bir gelen S5 ve S5x adlı hatları da kullanabilirler. Bu trenler ile merkez istasyona 20 dakikada ulaşabilirler.

Taksi ile Ulaşım

Leipzig Halle Havalimanı'ndan yolcular şehir merkezine taksi ile de gidebilirler. 7/24 hizmet veren taksiler ile yolcular hemen taksiye binebilirler. Fakat taksilerin diğer ulaşım seçeneklerine kıyasla daha maliyetli olmalarından dolayı yolcular bu seçeneği sıklıkla tercih etmiyorlar.

Leipzig Halle Havalimanı'ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Leipzig Halle Havalimanı'ndan şehir merkezine taksiyle gitmenin ortalama maliyeti 36-43 Euro arasında değişiklik gösterebilir. Ek olarak bu ücret farklı değişkenlere bağlı olarak da değişebilmektedir.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Leipzig Halle Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen kişiler araç kiralama ile de ulaşım sağlayabilirler. Yolcular, Leipzig Halle Havalimanı'nı içinde bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralama hizmeti alabilirler. Daha rahat ve daha uygun fiyata araç kiralamak isteyen kişiler ise önceden online olarak araç kiralayabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Leipzig Halle Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen kişiler konaklayacakları otel havaalanı transfer hizmeti veriyorsa önceden uçuş bilgilerini vererek rezervasyon yaptırabilir. Bu sayede yolcuların transfer aracı ile direkt havalimanından alınarak otele gidişi sağlanır. Oteli havaalanı transfer hizmeti vermeyen kişiler ise özel ulaştırma şirketleri ile önceden anlaşarak bu hizmeti alabilirler.

Merkezden Leipzig Halle Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Leipzig Halle Havalimanı’na gitmek isteyen kişiler çeşitli ulaşım araçlarını kullanabilirler. Şehir merkezine 18 km uzaklıkta olan havalimanına yolcular yaklaşık 30-50 dakika arasında varabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Leipzig Halle Havalimanı’na gitmek isteyen kişiler otobüsleri kullanabilirler. Uygun maliyetli ulaşım araçlarından bir tanesi olan otobüsler her gün seferlerine saat 05.30’da başlıyor ve seferler gece yarısına kadar devam ediyor. Gece yarısından sonra yolculuk yapacak yolcular ise Nachtbus adı verilen otobüslere binebiliyorlar. Tren yolculuğuna kıyasla daha pahalı biletleri olan otobüsler şehir merkezinin pek çok farklı yerine gittiği için tercih ediliyor. Ayrıca tramvay ve tren kullanarak havalimanına gitmek isteyen kişiler bindikleri tren veya tramvaydan indikten sonra Leipzig Halle Havalimanı’na varmak için yine otobüslere binmeleri gerekiyor.

Tramvay ile Ulaşım

Şehir merkezinden Leipzig Halle Havalimanı’na gitmek isteyenler tramvayı da kullanabilirler. Yolcular şehir merkezinde bulunan çeşitli duraklardan tramvaylara binebilirler. Ek olarak tramvay istasyonları saat 20.00’dan sonra sadece ön kapılarını açık bırakıyor. Yolcuların yolculuk yapacakları tarihlerdeki güncel sefer saatlerini öğrenmeleri de oldukça önemli.

Tren ile Ulaşım

Şehir merkezinden Leipzig Halle Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri bir diğer seçenek ise trenler. Yolcular S-Bahn olarak bilinen iki adet tren hattını kullanarak havalimanına varabiliyor. S-Bahn yanı trenler ile de aktarma yapılarak havalimanına gidiliyor. Aktarma bu sefer trenler arası olduğu için daha kolay bir yolculuk yapılabiliyor.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Leipzig Halle Havalimanı’na varmak isteyen yolcular taksiler ile de yolculuk yapabilirler. Diğer ulaşım araçlarına kıyasla daha pahalı bir seçenek olan taksiler 7/24 hizmet verdikleri için tercih edilebilirler. Aktarmasız bir yolculuk yapmak isteyen kişiler için uygun bir seçenek olan taksilerin havalimanına varma süresi otobüsler ile aynı. Bu yüzden süre açısından büyük bir fark olmasa da rahat bir yolculuk yapmak isteyen yolcular taksileri tercih edebilirler.

Şehir merkezinden Leipzig Halle Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Leipzig Halle Havalimanı’na taksiyle gitmenin ortalama maliyeti 36-43 Euro arasında değişiklik gösterebilir. Ek olarak bu ücret farklı değişkenlere bağlı olarak da değişebilmektedir.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Şehir merkezinden Leipzig Halle Havalimanı’na gitmek isteyen kişiler araç kiralama yöntemlerini de değerlendirebilirler. Şehir merkezinin pek çok yerinde bulunan araç kiralama şirketleri yolculara yardım ediyor. Yolcular bu şirketler aracılığı ile araç kiralayarak rahat bir şekilde havalimanına ulaşabilirler. Özellikle de trafiğin olmadığı saatlerde bu güzel bir seçenek olabilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Leipzig Halle Havalimanı’na gitmek isteyen kişiler transfer hizmetinden yararlanabilirler. Yolcular eğer otelleri havaalanı transfer hizmeti veriyorsa önceden rezervasyon yaptırarak bu hizmetten yararlanabilir. Oteli bu hizmeti vermeyen kişiler özel şirketler ile anlaşarak havaalanı transfer hizmetinden yararlanabilirler.

flight