Ucuz Porto Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Porto Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Porto Hakkında Bilgi

Porto Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Porto Havalimanı

Porto Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Modern ve tarihi mimari yapıtları sentezleyerek bir arada sunan Porto Portekiz‘in başkent Lizbon’dan sonraki ikinci büyük şehridir. Ayıca Rio Doura nehrinin kuzey yakasında bulunan Porto Portekiz için önemli bir endüstri noktasıdır. Rio Doura nehri boyunca bulunan üzüm bağlarında yetişen Porto Şarabı şehrin en önemli ihracat ürünüdür. Bizans Dönemi eserlerinin bulunduğu Avenida dos Aliados (Aliados Meydanı) şehrin en ünlü rotalarının başında geliyor. Palácio da Bolsa (Borsa Sarayı), Se do Porto (Porto Katedrali), Casa de Musica (Konser Salonu), San Francisco Kilisesi, Torre dos Clerigos, Serralves Vakfı Çağdaş Sanat Müzesi, Livraria Lello e Irmao (Sahaflar Çarşısı) ve daha bir çok gözde noktasıyla Porto gezilecek yerler listesi oldukça kabarık.

Porto’ya Porto Santo Havalimanı’nı kullanarak ulaşabilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Porto Santo Havalimanı’na Türk Hava Yolları ve TAP Portugal havayolu şirketlerinden alacağınız Porto uçak bileti ile aktarmasız olarak 4 saat 50 dakika’da seyahat edebilirsiniz. Air France, Lufthansa, Air Europa, Royal Air Maroc, Luxair, Atlas Global, Iran Air ve Porto uçak bileti satışı yapan diğer firmalar için oBilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Avrupa’nın en batı ülkesi olan Portekiz’in hem turistik hem endüstriyel bir şehri olan Porto şehrine düzenlediğiniz seyahatlerinizde oBilet uçak bileti satış platformundan yardım alabilirsiniz. Dilediğiniz tarihteki tüm seferleri listeledikten sonra size en uygun Porto uçak biletini iki dakika içinde hızlıca satın alabilirsiniz. oBilet en ucuz Porto uçak bileti ile seyahat edebilmeniz için her zaman yanınızda!

Porto Hakkında Blog Yazıları

  • Porto Gezi Rehberi

    Daha önce Lizbon Gezi Rehberi isimli bir yazıda da belirtmiştim, Portekizlilerin çok sevdiği bir söz var: “Porto çalışır, Braga dua eder, Coimbra okur ve Lizbon eğlenir.”. Porto kenti bu sözün hakkını gerçekten veriyor, şehirdeki liman hala oldukça canlı ve insanlar bu tepeli şehirde oradan oraya koşturuyor. Yine de nehir kıyısında bir mola vermeyi ihmal etmiyorlar

    Devamını Gör
  • Porto’daki Görülecek Yerler

    Portekiz’in en büyük ikinci kenti olan Porto, hareketli bir liman kenti. Antik Roma döneminden beri insanların yaşadığı bu şehrin adı da bu özelliğinden geliyor: Romalıların kente verdiği isim olan “Portus Calle”, Latince’de “Liman Yolu” anlamına geliyor. İçindekilerPorto HakkındaPorto’da Gezilecek YerlerDom Luis 1 KöprüsüPorto Katedrali (Se do Porto)Igreja dos Grilos (Çekirge Kilisesi)RibeiraCasa do Infante (“Bebeğin Evi”)Sao

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası